NoMedia: program SAT Kuriera o mediach - odc. 9 [wideo]

dodano: 2018-03-02 00:24 | aktualizacja: 2018-03-03 20:53
autor: Redakcja SAT Kurier | źródło: satkurier.pl

NoMedia 360 Zapraszamy do obejrzenia dziewiątego odcinka programu NoMedia, skrótowo omawiającego i komentującego informacje medialne, techniczne oraz prezentującego nowości sprzętowe. Cykl jest tworzony przez redakcję magazynu SAT Kurier. Kolejne odcinki będą pojawiać się na portalu satkurier.pl.

NoMedia 9 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odcinku 9. programu NoMedia wydarzenia komentują:

Janusz Sulisz - redaktor naczelny magazynu,
Konrad Dąbek - odpowiedzialny za testy sprzętu.Najnowszy odcinek okazał się dość długi, gdyż mimo okresu świąteczno-noworocznego nazbierało się sporo tematów i nawet wspominając o niektórych tylko zdawkowo dla porządku ilość materiału wyszła znaczna.

W odcinku omawiamy m.in. ostatnie zakupy Grupy Polsat (kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska TV Rock, Polo TV i VOX Music TV oraz 34 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV, z opcją zakupu kolejnych 15 proc. w przyszłości) oraz Cyfrowego Polsatu (Netia), a także finał przejęcia Zoom TV przez Kino Polska TV S.A.

Wspominamy o nowościach programowych i przełączeniach do HD, w tym: Nicktoons HD, Comedy Central Family HD z blokiem Comedy Central Extra, Sci-Fi HD, TVP Info HD, Epic Drama HD, Vivid Touch, Vivid Red HD, Brazzers TV, Private TV HD, a także o końcu Universal Channel HD i wyłączeniu SD Cartoon Network.

Choć kanały Eurosport 3-5 HD już wyłączono, to odnotowujemy ich obecność na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz kwestię polskiego komentarza na tych stacjach w platformach satelitarnych.

Poruszone są zarówno bliższe plany dot. transmisji 4K w nc+ jak i dalsze plany tego operatora względem Canal+ 4K.

Część medialną uzupełniają m.in.: informacje o wynikach platform w zakresie ilości abonentów, o nowej ofercie usługi Ipla, o rozwoju HbbTV w MUX 8  za sprawą operatora EmiTel, o starcie radiowego projektu ZapinamyPasy.pl od Andrzeja Twarowskiego i Tomasza Smokowskiego oraz o zielonym świetle od Komisji Europejskiej na przejęcie Scripps Networks Interactive przez Discovery

W części „satelitarnej” mówimy o testach Irdeto w Cyfrowym Polsacie oraz ich nowym transponderze, o końcu ZDF i IR Cama TV 3 z 13°E, o wzmocnieniach oferty włoskiej platformy tivùsat, testach CNN International HD na 13°E, o przygotowaniach do fuzji Disney z 21st Century Fox (bez wątku Comcast, gdyż informacja na ten temat pojawiła się już po nagraniu) i o mega fuzji platform w Indiach (połączony operator ma mieć 29 mln abonentów), o symbolicznym końcu 3D (koniec Sky 3D we Włoszech) i marki VIVA (która znika z Wielkiej Brytanii i zostaje już tylko w Niemczech) oraz o nowościach: Love Nature 4K, AraBest TV i zmianie parametrów dziecięcego Baby TV.

Na koniec prezentujemy lotem błyskawicy nowości sprzętowe: Vu+ Zero 4K, Vu+ Uno 4K SE oraz Dreambox DM920 ultraHD.

Zapraszamy do oglądania :)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub analogowego AV...

690 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...