Powiat Bocheński z wyróżnieniem „Samorząd Równych Szans 2017"

dodano: 2018-03-04 15:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

wyroznienie_powiat_bochnia_2017_360px.jpg Podczas IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans 2017" tytuł oraz wyróżnienie otrzymał Powiat Bocheński. Nagrody Marszałka powędrowały do tych gmin i powiatów z regionu, które zaangażowały się w ciekawe inicjatywy wspierające osoby niepełnosprawne. Szukano szczególnie takich projektów, które ułatwiają im codzienne życie lub pomagają realizować własne pasje czy marzenia.

wyroznienie_powiat_bochnia_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W tym roku w ramach regionalnej edycji konkursu kapituła przyznała tytuł za najlepsze działania w gminie oraz dwa wyróżnienia – dla powiatu i gminy. Główną nagrodę za najlepsze działania gminne, tym samym tytuł „Małopolskiego Samorządu Równych Szans 2017”, otrzymało Miasto Kraków, zaś wyróżnienie otrzymała gmina Trzebinia i Powiat Bocheński.

Kapituła uznała za najlepsze działanie powiatowe Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który jest organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni - działający pod pieczą samorządu powiatu bocheńskiego.

Dzięki tej inicjatywie już ponad 10 lat na scenie spotykają się zarówno osoby pełnosprawne, jak i te z różnymi ograniczeniami. Co więcej, młodzież ma szansę pracować z najbardziej znanymi piosenkarzami czy aktorami. Do tej pory warsztaty prowadziły takie gwiazdy jak Marek Piekarczyk, Ania Rusowicz, prof. Wiesław Komasa, Adrianna Biedrzyńska, Zbigniew Zamachowski, Mariusz Kałamaga czy Zbigniew Wodecki.

Przede wszystkim gratuluję i dziękuję dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, pracownikom oraz wszystkim, dzięki którym ten wyjątkowy Festiwal może się odbywać. To już kolejna Instytucja która dostrzega ogrom pracy jaki trzeba włożyć aby ta integracja była na tak wysokim poziomie.  Już niebawem będziemy mogli znowu spotkać się  w Bochni, dlatego zapraszam do udziału w kolejnej edycji muzycznego święta dzieci i młodzieży

– mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.


Główna nagroda powędrowała do Miasta Kraków za projekt Kraków dla Rodziny „N”, czyli specjalny system zniżek, z jakich mogą korzystać rodziny wychowujące dziecko z niepełnosprawnością. Karta umożliwia łatwiejszy dostęp nie tylko do instytucji edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, rekreacyjno - turystycznych, ale też rabaty na inne usługi.

Wyróżnienie otrzymała również gmina Trzebinia, która razem ze Stowarzyszeniem Malta Służba Medyczna prowadzi od kilku lat wypożyczalnię sprzętu medycznego w Trzebini.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...