Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

dodano: 2018-03-05 20:41
autor: Anna Sulisz | źródło: biblioteka-bochnia.pl

Kazimierz_musial_zaproszenie_2018_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni zaprasza na spotkanie z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem i promocję jego II tomiku poetyckiego zatytułowanego „Tu jest nasze miejsce”, 13 marca 2018 r. o godz. 18:00 w sali klubu. 

okladka_Kazimierz_musial_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wydawca najnowszego tomiku tak przedstawia Kazimierza Musiała:

„Urodzony 8 lutego 1962 r. w Bochni, gdzie mieszka i pracuje. Mąż, ojciec i dziadek. Oprócz pisania śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Wiersze i fraszki pisze od wielu lat. Od roku umieszcza je na Facebooku w grupach poetyckich oraz na swoim profilu." 


Kazimierz Musiał ma w swoim dorobku wiersze, fraszki, bajki i piosenki, których nigdy nie liczył, przypuszcza, że jest ich już kilka tysięcy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów. Wiele lat tworzył „do szuflady". W 2013 r. po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki, 2 lata później nagrał audiobook z autorskimi wierszami.

W ubiegłym roku na spotkaniu w Bibliotece zaprezentował debiutancki tomik poetycki „Chciałbym cię zabrać tam" zawierający kilkadziesiąt wierszy, do których inspiracje stanowiły wydarzenia dnia codziennego, obserwacje, przeżycia a czasem rocznice, święta, każdy nowy dzień, a w nim zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Swoją twórczość promował na wielu spotkaniach w całej Polsce. 

Podczas spotkania w Bibliotece autor przedstawi swój II tomik poetycki zatytułowany „Tu jest nasze miejsce", w którym zawarł ponad 100 wierszy i fraszek. Oprawę muzyczną wieczoru przygotuje Radosław Brydniak.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...