Szczepan Brzeski wyruszy na Mount Everest

dodano: 2018-04-04 15:11
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Szczepan Brzeski 3 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona wyprawie Szczepana Brzeskiego na Mount Everest. Pochodzący z Bochni podróżnik i pasjonat gór wysokich Szczepan Brzeski od 2012 roku realizuje projekt „Korona Ziemi” (9 szczytów). Ma na swoim koncie 8 z nich, m.in.: Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Do ukończenia projektu brakuje mu już tylko Mount Everest.

Szczepan Brzeski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 maja 2017 roku Bochnianin wspiął się na wysokość 8800 m n.p.m. (wys. tzw. Stopnia Hillary'ego, Igloo Everest Expedition 2017), ale ze względów logistycznych niestety zdobycie szczytu musiał odłożyć w czasie. W tym roku ponownie rusza na najwyższy szczyt Himalajów, mając tym samym szansę zostać jedną z 22 osób w historii polskiej wspinaczki wysokogórskiej, która zdobyła Górską Koronę Ziemi.

Wspólnie ze Szczepanem na wyprawę wyruszy jego partnerka z Everteam, pochodząca z Rzeszowa – Sylwia Bajek, która na swoim „górskim koncie” ma m.in. Wierzchołek Południowy Mount Everest, Denali, Island Peak, Gran Paradiso. W tym roku pragnie wspiąć się na szczyt Lhotse jako czwarta, najmłodsza Polka w historii.

Patronat nad wyprawą, która rozpocznie się już 8 kwietnia, objęli starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Obecni podczas konferencji włodarze powiatu i miasta wspólnie życzyli podróżnikom sukcesu w tegorocznej wspinaczce, jednocześnie, mając na uwadze ostatnie doniesienia medialne, rozwagi w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyprawy można śledzić na stronie www.everteam.pl oraz na profilu Facebook.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...