Wieczór poetycki Janusza Szota „Bez sztucznej pozy”

dodano: 2018-04-26 14:27
autor: AK | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

Wieczór poetycki Janusza Szota Bez sztucznej pozy Powiatowa i Miejska Biblioteka publiczna w Bochni zaprasza na wieczór poetycki Janusza Szota i promocję jego najnowszego tomiku poetyckiego „Bez sztucznej pozy”, z udziałem Joanny Babiarz, 27 kwietnia br. (piątek), godz. 18:00, sala klubu Biblioteki.

Wieczór poetycki Janusza Szota Bez sztucznej pozy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed dwoma laty wszyscy miłośnicy poezji mogli poznać w bocheńskiej Bibliotece twórczość niezwykłego małżeństwa Joanny Babiarz i Janusza Szota, którzy wspólnie stworzyli i zaprezentowali program autorski „Budzenie manekina”. To małżeństwo kochające poezję i piszące „na dwa pióra” ma w swoim dorobku już kilka tomików poetyckich i występy m.in. w Krakowie, Zakopanem, Łodzi, Muszynie, Bochni i Nowym Sączu.

Joanna Babiarz jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. W latach 1979-1981 była najmłodszym członkiem grupy poetyckiej „Sącz”, od roku 1996 uczestnik Klubu Literackiego „Sądecczyzna”. W 2002 została przyjęta do Związku Literatów Polskich. Wydała 10 książek poetyckich oraz współuczestniczyła w wydaniu płyty poezji śpiewanej zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. W roku 2014 została nagrana płyta autorska „Pastorałki z Nowego Sącza”, do której napisała teksty pastorałek dla dzieci. Dwa lata później odbyła się premiera opery dziecięcej z librettem jej autorstwa pt: „Calineczka” w wykonaniu dzieci.

Janusz Szot vel Micke Bonny, urodzony w Brzesku, to malarz, satyryk, poeta, były członek zespołu rockowego Erzatz. Debiutował rysunkiem satyrycznym na łamach tarnowskiego tygodnika „TEMI”. Uczestniczył w plenerach malarskich, współrealizował wystawy zbiorowe i indywidualne. W roku 1981 był laureatem konkursu malarskiego w ramach Pleneru w Brzesku. W latach 80-tych należał do KKMP przy MAK w Tarnowie.

Obecnie uczestniczy w różnych imprezach poetyckich – Zlot Poetów w Łodzi, Jurajska Jesień Literacka w Złotym Potoku, Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie w Chojnicach, Wrzosowisko w Piwnicznej, Ogrody Poetyckie w Limanowej. Jako poeta debiutował w Antologii Klubu Literackiego „Sądecczyzna” - „Pierwsze Spotkanie”, Nowy Sącz 1997. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Starym Sączu „Witraż Poetycki”. Ilustracje jego autorstwa znajdują się na okładkach almanachów pokonkursowych oraz indywidualnych książek poetyckich. Wydał tomiki poezji pt: „Ścieżki nocy”, Warszawa 2002 r., „Kuszenie licha” Stary Sącz 2014 r. w roku 2015 był współautorem tomiku „Być obok" Joanny Babiarz jako autor grafik i strony tytułowej.

Joanna Babiarz i Janusz Szot wyszli z inicjatywą reaktywowania popularnego niegdyś w Nowym Sączu regionie klubu poetyckiego. Chcąc zachęcać, także młodych ludzi, do podejmowania wysiłków twórczych. Rok temu, w styczniu 2017 utworzyli Sądecki Klub Literacki działający w Sądeckiej Bibliotece Publicznej nawiązujący tradycją do Klubu Literackiego „Sądecczyzna” powstałego przed 20 laty.

Biblioteka zaprasza na promocję najnowszego tomiku poetyckiego Janusza Szota „Bez sztucznej pozy”, w którym znajdziemy 56 utworów. Poeta zawarł w nim swoje refleksje dotyczące życia w pośpiechu, pogoni współczesnego człowieka za pieniędzmi czy, tak dziś powszechnej samotności w tłumie. Tomik ten poświęcił żonie Joannie. W wierszach namawia do wyzbycia się noszenia różnych masek tak często ukrywających nasze prawdziwe „ja”, ze względu na obyczajowość, a czasami nawet tchórzostwo. Zachęca do głębi przeżyć i odczuć, szczerości i autentyzmu w relacjach międzyludzkich.

Podczas wieczoru usłyszymy piosenki autorskie w wykonaniu Joanny Babiarz i Janusza Szota. Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...