I LO gościło uczniów ze Lwowa

dodano: 2018-04-26 14:54
autor: AK | źródło: Powiat Bochnia

I LO Lwów Po czterech miesiącach uczniowie I LO w Bochni znowu spotkali swoich znajomych z Liceum Lingwistycznego we Lwowie. W minionym tygodniu do szkoły i domów uczniów I LO zawitało 15 uczniów ze Lwowa wraz z opiekunami.

I LO Lwów


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy dzień upłynął wszystkim na grze miejskiej w Bochni, zajęciach lekcyjnych w szkole i zwiedzaniu zamku w Nowym Wiśniczu. Kolejny dzień to wspólne zwiedzanie Krakowa. Był to czas wymiany doświadczeń, nauki ale także wielu ciepłych emocji, zabawy i śmiechu.

Liceum Lingwistyczne we Lwowie jest szkołą o długiej tradycji. Została założona w roku 1906 jako szkoła żeńska przez zwierzchnika Kościoła Grekokatolickiego metropolitę Andrzeja Szeptyckiego. Po drugiej wojnie światowej została przekształcona w szkołę średnią specjalizującą się w nauczaniu języka angielskiego. Od 2006 roku działa jako Lwowskie Gimnazjum Lingwistyczne. Język angielski odgrywa role wiodąca w szkole, w tym języku wykładane są także niektóre przedmioty. Oprócz języków angielskiego i niemieckiego szkoła oferuje uczniom szeroki wachlarz języków do wyboru: francuski, grecki, rosyjski, czeski, włoski, litewski i… polski. Lwowskie szkoła współpracuje w wieloma szkołami w Europie. Do tego grona dołączyło nasze I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...