Boleslaus Dux Fundator dla Wicemarszałka Małopolski

dodano: 2018-06-18 13:30
autor: JS | źródło: bochnia.eu

Sorys_kolawinski_dni_bochnia_2018_360px.jpg W trakcie tegorocznych Dni Bochni nagrodą Boleslaus Dux Fundator (Bolesław Książę Założyciel) przyznawaną przez burmistrza Bochni osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni, wyróżniony został Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Sorys_kolawinski_dni_bochnia_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


W odczytanej laudacji burmistrz Stefan Kolawiński podkreślił osiągnięcia Marszałka Sorysa:

- Kilometry nowych dróg, nowoczesne pociągi i ekologiczne autobusy, ogromne inwestycje służące ochronie środowiska, a także kolejne obiekty sportowe i kulturalne, odnowione centra miast i wsi oraz pomoc na wsparcie przedsiębiorczości – zmian, jakie w naszym regionie zachodzą dzięki środkom unijnym nie da się nie zauważyć. – Dobrze wykorzystujemy każde euro, jakie mamy do dyspozycji w obecnym rozdaniu. Dzięki temu Małopolska znalazła się w gronie 28 najszybciej rozwijających się regionów Unii Europejskiej, a nasze PKB wzrosło o 36%” – to cytat z wypowiedzi wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa na początku tego roku.

Od 1994 roku dr hab. Stanisław Sorys pełnił szereg funkcji na różnych stanowiskach, przede wszystkim w samorządzie. Był radnym gminnym, powiatowym, wójtem, wicewojewodą Małopolski,  a od roku 2010 zdobytym wcześniej doświadczeniem, dzieli się z nami jako członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Tak bogate spektrum działań, profesjonalizm i kompetencje są wyraźnie widoczne w zarządzaniu na najwyższym szczeblu struktur samorządowych, a jego spójne i dalekowzroczne projekty owocują już teraz i owocować będą jeszcze przez długie lata w całym województwie.

Chciałbym się jednak skupić na tych fragmentach szerokich działań Pana Marszałka jakich byliśmy świadkami tutaj, na bocheńskiej ziemi. To właśnie dzięki osobistemu zaangażowaniu, przychylności i perspektywicznemu podejściu do rozwoju naszej małej ojczyzny, zdynamizowaliśmy nasz regionu. Sztandarowym przykładem jest oczywiście Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej, która działa i rozwija się w takim tempie, że zaczyna brakować gruntów dla kolejnych, poważnych inwestorów, których mamy nie tylko z Polski, Europy ale nawet z dalekiej Japonii.

Powiedział Pan kiedyś o takich projektach: „To inwestycje wieloletnie, więc ich efekty nie są widoczne natychmiast”. Zgadzam się, ale żeby zobaczyć  te efekty nie czekaliśmy aż tak długo. Od oficjalnego otwarcia BSAG mijają dopiero cztery lata, ale jej  pozytywny wpływ już jest widoczny, choćby w postaci zatrudnienia kilkuset osób i zwiększenia wpływów do miejskiego budżetu.

Pozwólcie Państwo, że powiem jeszcze tylko o trzech innych inwestycjach bardzo wspieranych przez Województwo Małopolskie, szczególnie przez Pana Marszałka Sorysa. To Plac Targowy z którego korzystamy dokonując w dogodnych warunkach zakupów nie tylko zdrowej żywności, ale innych produktów i płodów zrobionych i wyhodowanych przez lokalnych producentów i rolników. To dotacja na budowę tężni solankowej, która przyniesie pozytywne efekty dla zdrowia ją odwiedzających, ale też przyciągając turystów, ożywi nasze Śródmieście. To w końcu podpisana uroczyście umowa pomiędzy Bochnią a władzami województwa na rewitalizację naszego Rynku, realizowaną projektem „Rynek od Nowa” , który na dziesięciolecia zmieni pozytywnie i wyciszy od ruchu ulicznego serce naszego miasta.

Dostrzegamy i bardzo sobie cenimy pomoc jaką od lat okazuje Pan Bochni, współrealizując nasz wspólny plan zrównoważonego rozwoju. Wdzięczny za życzliwość, chciałbym te działania docenić w sposób wyjątkowy i wręczyć Panu Marszałkowi Stanisławowi Sorysowi, nasze bocheńskie wyróżnienie: Boleslaus Dux Fundator, przyznawane przez burmistrza Bochni raz w roku osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni. Pełniąc zaszczytną funkcję reprezentanta i gospodarza miasta Bochni, w imieniu swoim i jej mieszkańców, chciałbym w ten sposób wyrazić dla Pana najwyższe uznanie za wszystkie Pana dotychczasowe dokonania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...