8 i 9 września: Weekend z zabytkami

dodano: 2018-07-04 13:52
autor: AK | źródło: Powiat Bocheński

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego Wrzesień to tradycyjnie miesiąc, w którym zapraszamy na Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. W tym roku impreza ta zakładająca bezpłatne zwiedzanie zabytków i instytucji kultury odbywać się będzie w drugi weekend września tj. 8 i 9. Organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w tym roku pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Weekend z zabytkami to wyjątkowo ważny dla nas projekt, jego głównym celem jest promocja tego nam najbliższego, ale nie zawsze poznanego dziedzictwa lokalnego. Te dwa dni spędzone w Powiecie Bocheńskim to czas na odkrywanie naszych wspólnych korzeni, poznanie tego, co nas otacza, a na co nie zawsze na co dzień mamy czas popatrzeć, oczywiście ta impreza ma również wymiar turystyczny, z roku na rok odwiedza nas coraz więcej osób z zewnątrz, zdarzają się sytuacje, tak jak np. w zeszłym roku, kiedy to przyjechały grupy turystów z Warszawy, Nowego Sącza czy Łańcuta, mamy nadzieję, że takich sytuacji będzie coraz więcej, gdyż promocja tego wydarzenia jest naprawdę bardzo szeroka

– mówi Ludwik Węgrzyn, Starosta Bocheński.

W ramach weekendu przygotowane są atrakcje dla różnych grup odbiorców, jednym organizator postara się przybliżyć dobra kultury i sztuki, innym zaproponuje rowerową grę terenową, której uczestnicy poznają legendę o zbóju Szycie, zorganizowane też zostaną warsztaty kulinarne oparte na książce kucharskiej i kulinarnej im. Stanisława Czernieckiego, czyli przez żołądek do serca i historii. Sympatykom spacerów proponowane jest poznanie szlaku króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, spacer po Nowym Wiśniczu czy na Kamienie Brodzińskiego. Historię Cmentarzy Żydowskich przedstawi Iwona Zawidzka, podczas wycieczki na Cmentarz w Bochni i w Wiśniczu, a śladami wojen światowych w powiecie bocheńskim można przejść pod opieką Piotra Rogozińskiego z Lokalnej Informacji Turystycznej w Cichawce. Nie można zapomnieć też o bocheńskim Muzeum Stanisława Fischera w Bochni, Muzeum Motyli czy pięknych drewnianych kościołach, w których na turystów będą czekali przewodnicy. Oczywiście już tradycyjnie weekend zakończy się koncertem, tym razem w parku Rodzinnym Uzbornia oraz całą masą atrakcji dla najmłodszych.

Wszystkie proponowane miejsca, a obecnie jest ich ponad 40, są urzekające, począwszy od skarbów architektury sakralnej, w tym unikatowych świątyń drewnianych, czy też wspaniałych dworków, nie wspominając już o zabytkach wpisanych na listę UNESCO. Dziedzictwo Powiatu Bocheńskiego jest naprawdę ogromne i ten weekend pozwala połączyć w jedną harmonijną całość wszystkie nasze wartości czyli dobra kultury, wartości krajobrazowe, materialne, duchowe, po prostu harmonijne piękno Ziemi Bocheńskiej, dodają organizatorzy.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Trzeba też zaznaczyć, iż nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony. Dla gości przygotowane zostały specjalne rabaty, o których poinformujemy niebawem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...