Święto Policji w Bochni

dodano: 2018-07-26 10:45
autor: AK | źródło: Policja Bochnia

Święto Policji w Bochni 25 lipca br. funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni obchodzili 99. rocznicę ustanowienia Policji Państwowej. Z tej okazji o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bochni odbyła się uroczysta zbiórka.

Święto Policji w Bochni


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W obchodach uczestniczyli m.in. Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński, Józef Mroczek - Wicestarosta Bocheński, Bernadetta Gąsiorek - Przewodnicząca Rady Powiatu, Anna Wojakiewicz - Sekretarz Powiatu, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński oraz inni przedstawiciele: samorządów miast i gmin powiatu bocheńskiego, służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z Policją w celu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się w 22 lipca br. Mszą Świętą odprawioną w Bazylice pw. Świętego Mikołaja w Bochni, w której wzięli udział policjanci bocheńskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym insp. Tadeuszem Stachakiem, a także poczet sztandarowy.

W trakcie uroczystości w dniu 25 lipca wręczone zostały odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Z okazji Święta Policji awansowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Awans na stopień młodszego inspektora Policji otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. Robert Dudek. Z tej też okazji mł. insp. Robert Dudek w sali starostwa bocheńskiego otrzymał od kadry kierowniczej bocheńskiej policji pamiątkową szablę.

Ponadto awansowanych zostało:
- w korpusie oficerów młodszych Policji: - 2 funkcjonariuszy
- w korpusie aspirantów – 14 funkcjonariuszy
- w korpusie podoficerów – 28 funkcjonariuszy
- w korpusie szeregowych – 5 funkcjonariuszy.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Uroczystość Święta Policji była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Na uroczystości obecny był Stanisław Malik Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Bochni, który wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni insp. Tadeuszowi Stachakowi odznakę - w uznaniu za wybitne osiągnięcia dla Stowarzyszenia.

Również obecny na uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Bochni, Rafał Pląder doceniając pomoc i owocną współpracę w realizacji zadań na rzecz Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni postanowił wyróżnić funkcjonariuszy bocheńskiej Policji, przygotowanym specjalnie na tą okazję Medalem Ligi Obrony Kraju „100 lat Niepodległości Polski”. Medal ten otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni mł. insp. Robert Dudek, a także asp. szt. Krzysztof Pikus kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Szczególny charakter miało też przemówienie Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, który podkreślił wielką wagę współdziałania samorządu i Policji na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Doceniając pracę i zaangażowanie bocheńskich policjantów, Starosta podziękował wszystkim za wzorową służbę, pogratulował awansowanym, a na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, insp. Tadeusza Stachaka przekazał emblematy, na których widnieje herb Powiatu Bocheńskiego zespolony z gwiazdą policyjną. Zakup tych naszywek sfinansował samorząd po to by przekazać je każdemu policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Bochni dla podkreślenia tej szczególnej i historycznej więzi i współpracy samorządu z Policją. Ten element umundurowania umiejscowiony jest na rękawie każdej kurtki służbowej policjantów.

Korzystając z okazji, KPP w Bochni zaprasza w szeregi małopolskiej Policji. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji. Policja stawia na ludzi młodych, absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.

Preferowani są m.in. kandydaci, posiadający uprawnienia: ratownika albo ratownika medycznego, instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12 61 54 068. Informacje również można uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum LMP-04H

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

500 zł Więcej...