III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

dodano: 2018-08-20 14:56
autor: AK | źródło: Powiat Bochnia

Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych 2 września Park Rodzinny Uzbornia w Bochni wybrzmi pieśniami, skocznymi tańcami i obrzędami, a to wszystko dzięki odbywającemu się już po raz trzeci Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Start przewidziany jest na godz. 11.00.

Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym roku aż 17 zespołów zostało zakwalifikowanych i weźmie udział w folkowej rywalizacji. Wśród nich pojawią się stali bywalcy, ale nie zabraknie również nowych zespołów, miedzy innymi z Powiatu Tarnowskiego, Chrzanowskiego, Krakowskiego, Brzeskiego czy Limanowszczyzny i Nowego Sącza.

Zespół Pieśni i Tańca „Łąkta”, Kapela Ludowa i Zespół „Łapanowianie” oraz Zespół Śpiewaczy „Iskra” z Mikluszowic to reprezentanci Powiatu Bocheńskiego.
 

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny to właśnie w Bochni, sercu naszego pięknego powiatu będzie odbywać się to wyjątkowe wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszam. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, a i jest o co powalczyć, gdyż przewidziano nagrody pieniężne

– zachęca Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Przegląd to swoista prezentacja dorobku artystycznego, folkloru oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom nie tylko kultywujemy tradycję ludową ale również propagujemy wiedzę na temat działalności OSP, umożliwiając jednocześnie wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu. Przegląd ma charakter konkursowy i jest szczeblem do eliminacji Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.

Organizatorem jest Powiat Bocheński, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Małopolskiego oraz Miasto Bochnia, zaś partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska i portal bochnianin.pl oraz bochniazbliska.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...