Spotkanie z Edytą Jungowską w Bochni

dodano: 2018-09-12 16:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni

jungowska_edyta_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Edytą Jungowską - polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, 18 września 2018 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

jungowska_bochnia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Podczas spotkania z aktorką dowiemy się o kolejach kariery naszego gościa, zobaczymy fragmenty filmów, spektakli oraz usłyszymy piosenki nagrane przez Edytę Jungowską. Aktorka zachęci nas do sięgnięcia po książkę, ale przede wszystkim po audiobooki, które nagrywa od 2010 roku.

Edyta Jungowska - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.  Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w „Amadeuszu” Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Telewizji.

Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. Przez blisko pięć lat współpracowała i występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe, oraz programowi dla dzieci Ala i As. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Właścicielka Wydawnictwa Jung-Off-Ska wydającego audiobooki, oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.

Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – został Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, w 2011 roku Dzieci z Bullerbyn - Bestsellerem Empiku oraz właścicielem tytułu „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.

Ambicją aktorki jest wydanie kolejnych książek Astrid Lindgren, a celem wydanie serii 25 książek pisarki w formie audiobooków. Ważne dla aktorki jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą propagowania dobrej literatury.

Podczas spotkania będzie można zakupić audiobooki nagrane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska w interpretacji Edyty Jungowskiej, i nie tylko. Spotkanie odbędzie w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy! Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

149 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X20

Mini PC odtwarzacz sieciowy z Android 6.0 (bez sklepu play)...

2 150 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...