11.10 Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

dodano: 2018-10-04 13:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.biblioteka-bochnia.pl

Fiedler_podrodze_maluchem_2_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem - pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i fotografem - 11 października 2018 r., godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

Fiedler_podrodze_maluchem_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Spotkanie zostało dofinansowane przez Instytut Książki i odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo - podróżniczegoPoDrodze”, w ramach którego odbył kilka wypraw: w 2009 roku  - „Maluchem wzdłuż granic Polski”, w 2014 roku –„Maluchem przez Afrykę” (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), a w 2016 roku – „Maluchem przez Azję”. Organizuje wyprawy samochodowe do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach pracy rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. 

Arkady Paweł Fiedler jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym Nissanem Leaf. Podczas 97 dni od wyruszenia na wyprawę, którą rozpoczął z Kapsztadu, podróżnik i elektryczny samochód odwiedzili 15 krajów, pokonali 15176 km. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Była to podróż podczas której podróżnik był w ciągłej niepewności.
Ile kilometrów zrobi na jednym ładowaniu? Czy będzie mógł naładować samochód? Czy u celu dnia będzie odpowiednie gniazdko, prąd, by naładować samochód? Czy naładuje się przez noc? Czy nie spali instalacji elektrycznej? Dzień i noc, noc i dzień, niepewność. Tak naprawdę była to podróż w nieznane. 

Wyprawę do Afryki odbył w tym roku, i o tym projekcie opowie słuchaczom w bocheńskiej Bibliotece, zaprezentuje zdjęcia i filmy z podróży.
Podczas spotkania będzie można nabyć książki naszego pisarza i zdobyć autograf.

Wszystkich zainteresowanych Biblioteka zaprasza w czwartek 11 października 2018 r. o godz. 18:00 do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.  


 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...