Weekend z zabytkami z tytułem Wydarzenie roku 2018

dodano: 2018-10-09 21:46
autor: AS | źródło: Gazeta Krakowska/Starostwo w Bochni

dyplom_weekend_z_zabytkami_bochnia_360px.jpg Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego otrzymał prestiżowy tytuł „Laureat w kategorii Wydarzenie roku 2018” w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski". Uroczysty finał odbył się podczas Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Rytrze. Nagrodę odbierał Rafał Rudka, Członek Zarządu Powiatu wraz z Sabiną Kierepką i Katarzyną Hamuda.

weekend_z_zabytkami_nagroda_Bochnia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Weekend z zabytkami  to wyjątkowo ważny dla nas projekt, jego głównym celem jest promocja tego nam najbliższego ale nie zawsze poznanego dziedzictwa lokalnego. Nasza impreza jest jakby dwuwymiarowa dla mieszkańców  jest  to czas na odkrywanie naszych wspólnych korzeni, poznanie tego co nas otacza, a na co nie zawsze na co dzień mamy czas popatrzeć. Ale oczywiście zaproszenie kierujemy też do turystów z zewnątrz, których z roku na rok odwiedza nas coraz więcej–mówią organizatorzy weekendu.

Założeniem plebiscytu jest nagradzanie wyjątkowych miejsc i ludzi, dzięki którym Małopolska jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów w Polsce. Plebiscyt obejmował 7 kategorii, w których wybierani byli Laureaci, wręczano także wyróżnienia. 

- Wszystkie proponowane przez nas miejsca, wydarzenia, obiekty a obecnie jest ich ok.45 są urzekające, począwszy od skarbów architektury sakralnej, w tym unikatowych świątyń drewnianych, czy też wspaniałych dworków, nie wspominając już o zabytkach wpisanych na listę UNESCO. Dziedzictwo Powiatu Bocheńskiego jest naprawdę ogromne i ten weekend pozwala  połączyć w jedną harmonijną całość wszystkie nasze wartości czyli dobra kultury, wartości krajobrazowe, materialne, duchowe, po prostu harmonijne piękno Ziemi Bocheńskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spędzenie cudownego Weekendu w Powiecie Bocheńskim  - dodają organizatorzy.


Wyniki Wielkiego Odkrywania Małopolski:
  • Miejscem niezwykłym została Rybna – miejscowość w powiecie krakowskim, w gminie Czernichów.
  • W kategorii „atrakcja turystyczna” zwyciężył HISTORYLAND - interaktywne centrum odkrywania historii Polski.
  • Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego został laureatem w kategorii „Wydarzenie”.
  • Hostel na wodzie Marta w Krakowie to zwycięzca w kategorii „W gościnie”.
  • „Chatą z klimatem” została Kozinówka z Zawoi,
  • Za Małopolską Osobowość Turystyki został uznany prof. Zygmunt Kruczek - wychowawca wielu pokoleń absolwentów Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF Kraków,
  • Wśród przewodników turystycznych zwyciężył Wojciech Zabielski - przewodnik po Krakowie.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Plebiscyt organizowany jest przez Gazetę Krakowską przy współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, Małopolską Organizacją Turystyczną, Radiem Kraków SA i Telewizją Polską S.A. Oddział w Krakowie.

Patronat honorowy nad naszym „Wielkim Odkrywaniem Małopolski” sprawował Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Plebiscyt tradycyjnie organizowany jest przez „Gazetę Krakowską” przy współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, Małopolską Organizacją Turystyczną, a także Radiem Kraków SA i TVP 3 Kraków.
fot. Anna Kaczmarz, źródło Gazeta Krakowska.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...