Ludwik Węgrzyn uhonorowany w edycji Nagrody im. J. Regulskiego

dodano: 2018-10-09 22:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.powiat.bochnia.pl

Ludwik_wegrzyn_bochnia_nagroda_360px.jpg Ludwik Węgrzyn, Prezes Zarządu ZPP uhonorowany w tegorocznej edycji Nagrody im. Jerzego Regulskiego. Obradująca we wrześniu br. Kapituła Nagrody im. Jerzego Regulskiego przyznała Ludwikowi Węgrzynowi wyróżnienie w kategorii „Aktywność Obywatelska".

Ludwik_wegrzyn_bochnia_nagroda_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrodę przyznano za szczególny wkład i zaangażowanie w rozwój samorządności lokalnej oraz czuwanie nad tworzeniem prawa związanego z ładem przestrzennym państwa jako samorządowiec, Prezes Zarządu ZPP, starosta bocheński oraz b. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 października 2018 r. w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

- Czuję się zaszczycony, że znalazłem się imiennie w tym zacnym gronie. Otrzymałem wyróżnienie za pracę na rzecz samorządu lokalnego rozumianego w skali szczerszej niż powiat. Bowiem przez kilka lat byłem członkiem Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Pracowaliśmy nad porządkowaniem ładu przestrzennego i to ładu przestrzennego nie tylko w rozumieniu urbanistyczno-architektonicznym, ale także w rozumieniu społecznym
– mówi Ludwik Węgrzyn.


Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej.

Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach:

- w postaci wdrażania samorządności terytorialnej, planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego,inicjatywy obywatelskiej mającej na celu rozwiązanie lokalnych problemów, czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze, 
realizacji dzieła

- w postaci wdrożenia koncepcji społecznej lub urbanistycznej mającej charakter przestrzenny oraz aktywności wzmacniającej samorządność terytorialną w Polsce oraz krajach które ją budują,wiedzy i upowszechniania

- w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z samorządnością terytorialną, urbanistyką i ładem przestrzennym aktywności obywatelskiej - rozumianej jako inicjatywy i działania lokalnej społeczności lub osób przyczyniających się do rozwoju samorządności terytorialnej oraz podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

290 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...