Akcja „Znicz 2018”

dodano: 2018-10-31 11:00
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

znicz Akcja „Znicz 2018” będzie prowadzona przez funkcjonariuszy w dniach od 31 października do 4 listopada 2018 r. Ma ona na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

znicz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz działań mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg. Poza tym policjanci mają za zadanie również przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

Wzorem ubiegłych lat od 31 października od godz. 16:00 do 1 listopada do późnych godzin nocnych w Bochni ulegnie zmianom organizacja ruchu:
  • na ul. Orackiej - wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu od ul. Polnej w kierunku ulicy Regis,
  • na ul. Karosek - po obu stronach obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej,
  • na ul. Solidarności, Ofiar Katynia oraz Pileckiego (dawna KN-2) - obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju”, po stronie Cmentarza,
  • ul. Polna - wprowadzony zostanie jeden kierunek od ul. Orackiej do końca ul. Romana,
  • przy ul. Karosek w dniu 1 listopada uruchomiony zostanie parking na terenie sklepu PSS Społem.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi, od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 w dniu 1 listopada w godzinach od 7:00 do 17:00. W dniach 31.10 w godz. 18:00-22:00 i 01.11. w godz. 8:00-22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów).

W związku ze zbliżającym się Świętem prosimy o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji zbiorowej i pozostawienie pojazdów w domu. Z roku na rok wzrasta liczba samochodów, co utrudnia ich ruch. Prosimy także o rozwagę i uprzejmość, pozostawianie samochodów w sposób nieutrudniający innym przejazdu i wyjazdu z miejsc parkingowych, apelujemy także o wyobraźnię do pieszych i nieoświetlonych rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze, przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...