Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” wystąpi w Bochni

dodano: 2019-02-13 16:24
autor: AK | źródło: UM Bochnia

koncert Mazowsze Z okazji 766. rocznicy lokacji miasta, 10 marca w Bochni zagości Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Obchodzące w 2018 r. jubileusz 70-lecia działalności „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Podczas jednego koncertu podziwiać można około 20 z nich.

koncert Mazowsze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Bochni zespół wykona swój jubileuszowy spektakl, zapewniając barwy zmieniające się jak w kalejdoskopie, muzykę budzącą niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. Kostiumy różnią się nie tylko pochodzeniem, ale też bogactwem zdobień i materiałami, z których są wykonane. Nawet ważący 14 kg kostium łowicki potrafi zawirować w tańcu niczym lekki tiul! W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

Bilety na koncert można nabywać w sekretariacie MDK oraz w kasie kina Regis.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Klawiatura Media-Tech do odtwarzaczy multimedialnych

Klawiatura MT1422 do odtwarzaczy multimedialnych, telewizorów Smart TV, komputerów.

89 zł Więcej...

Mocowanie typu STRAP PGYTECH do DJI Osmo Pocket

Mocowanie typu STRAP do DJI Osmo Pocket i kamer sportowych...

109 zł Więcej...

Ryze Tello Iron Man Edition (powered by DJI)

599 zł Więcej...