Bramownice zamontowane przy wiadukcie nad ul. Wygoda

dodano: 2019-02-26 15:52
autor: AK | źródło: UM Bochnia

bramownica wiadukt Wygoda Miasto zamontowało 26 lutego dwie bramownice przy wiadukcie nad ul. Wygoda. Do tej pory niektórzy kierowcy dużych, wysokich samochodów ciężarowych, pomimo prawidłowego oznakowania informującego o maksymalnej wysokości dopuszczalnej mogących się tam zmieścić pojazdów, uderzali w wiadukt, powodując z reguły spore uszkodzenia w naczepach pojazdów.

bramownica wiadukt Wygoda


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urząd Miasta do zwracał się do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dooznakowanie bramami U-10 wiaduktu kolejowego z obu stron. W odpowiedzi otrzymał pismo, że urządzenia bramowe stanowią osobną konstrukcję stawianą przed obiektem, którego dotyczy ograniczenie, a jego montaż leży po stronie zarządcy drogi przebiegającej pod wiaduktem. Wiadukt po modernizacji został wprawdzie oznakowany znakami pionowymi z obu stron przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednak pomimo tego wielu kierowców próbowało sforsować przeszkodę z opłakanym dla nich skutkiem.

Te nie aż tak liczne, ale jednak powtarzające się i groźne zdarzenia z udziałem tirów, które rozpruwały swoje naczepy na wiadukcie kolejowym, spowodowały reakcję Burmistrza Miasta Bochnia. Jako zarządca drogi, kierując się przesłankami zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w tym miejscu, burmistrz zlecił wykonanie urządzeń bramowych, które właśnie zostały zamontowane.

Trudne rozmowy z PKP, ustalenia terenowe i uzgodnienia techniczne oraz brak chętnych wykonawców wydłużały czas wykonania i zamontowania bramownic. W końcu jednak są i Urząd Miasta ma nadzieję, że skutecznie odstraszą i zmuszą do zahamowania przed wiaduktem tych kierowców, którzy nie zauważali do tej pory istniejących oznakowań i bezrefleksyjnie niszczyli swoje pojazdy, powodując jednocześnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Expansion Kit DJI Osmo Pocket

Zestaw, który zawiera Controller Wheel, moduł bezprzewodowy, mocowanie akcesoriów i...

479 zł Więcej...

Pilot Octagon SF8008

Oryginalny pilot do odbiorników Octagon SF8008

60 zł Więcej...

Mocowanie typu STRAP PGYTECH do DJI Osmo Pocket

Mocowanie typu STRAP do DJI Osmo Pocket i kamer sportowych...

109 zł Więcej...