Promocja książki „Janusz Kulig. Niedokończona historia”

dodano: 2019-04-03 17:42 | aktualizacja: 2019-04-03 17:49
autor: AK | źródło: Biblioteka Bochnia

Janusz Kulig Niedokończona historia Agnieszka Gola Starosta Bocheński Adam Korta oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na promocję książki „Janusz Kulig. Niedokończona historia” i spotkanie z autorką Agnieszką Golą, 15 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Janusz Kulig Niedokończona historia Agnieszka Gola


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym roku minęło 15 lat od tragicznej śmierci Janusza Kuliga, wybitnego kierowcy rajdowego pochodzącego z Bocheńszczyzny, osoby, która na trwałe zapisała się w pamięci nie tylko wielbicieli rajdów samochodowych.

Janusz Kulig był trzykrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych (1997, 2000, 2001), dwukrotnym wicemistrzem Polski (1998, 1999), dwukrotnym mistrzem Europy Centralnej (1998, 1999) i mistrzem Słowacji (2001). Odniósł kilkanaście zwycięstw w rundach mistrzostw Polski, startował także w mistrzostwach świata. Rajdy samochodowe były całym jego życiem. 13 lutego 2004 roku Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. Zakończyła się pewna epoka w motorsporcie.

Agnieszka Gola, autorka takich książek jak „110 %. Poznaj prawdziwe oblicze sportu” i „Prawdziwy Tal(a)ent” (wywiad-rzeka z Talantem Dujszebajewem) postanowiła zebrać wszystkie dotąd nieopublikowane wspomnienia o Januszu Kuligu w książce pt. „Niedokończona historia” Janusz Kulig”, której premiera już 3 kwietnia 2019 r.

„Niedokończona historia” to rozmowy z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc. Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Co działo się za kulisami największych rajdów? I jakie sposoby miał Kulig na swoich rywali? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki. Książka ukazała się w wydawnictwie Burda Książki.

Wszystkich zainteresowanych opowieścią o Januszu Kuligu zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Golą i promocję książki. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Bocheńskiego. Podczas promocji będzie można zakupić promowaną książkę.

Zapraszamy 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), o godz. 18.00 do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, I piętro. Wstęp wolny.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta USB Media-Tech DVB-T Stick MT4171

Karta do komputera Media-Tech DVB-T Stick MT4171 do odbioru cyfrowej...

59 zł Więcej...

Wzmacniacz Red Eagle WZ-2 30dB z regulacją

wzmacniacz z regulowanym wzmocnieniem sygnału TV naziemnej

35 zł Więcej...

Adapter mocowania Data Port PGYTECH do DJI Osmo Pocket (3 szt)

Adapter Data Port do mocowania uniwersalnego DJI Osmo Pocket marki...

39 zł Więcej...