Premiera benefisu Radwańskiej w TVP1

dodano: 2019-05-22 23:34 | aktualizacja: 2019-05-23 11:40
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

Agnieszka Radwańska 24 maja o godz. 20:35 TVP1 zaprasza na benefis Agnieszki Radwańskiej, jednej z największych gwiazd w historii polskiego tenisa, która w tym roku zdecydowała o zakończeniu kariery sportowej. Jej symboliczne pożegnanie z kortem odbyło się we wtorek, 21 maja w Tauron Arenie w Krakowie.

Benefis Agnieszki Radwańskiej


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątkowy wieczór na widzów TVP1 czekają liczne atrakcje: m.in. filmowe pozdrowienia dla Agnieszki Radwańskiej od sław światowego tenisa, rozmowy z gośćmi, wspomnienia i nieznane fakty z życia polskiej tenisistki. Przyjaciele Radwańskiej podzielą się z widzami wspomnieniami i anegdotami, a fani podziękują Agnieszce za chwile radości i wzruszeń, których dostarczała Polakom przez ostatnie lata.

Benefis uświetniły występy gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, zespołu Pectus oraz mecze pokazowe z udziałem Agnieszki Radwańskiej, Karoliny Woźniackiej, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego. W benefisie wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, minister sportu i turystyki Witold Bańka, Piotr Rubik, Jakub Błaszczykowski, Otylia Jędrzejczyk, Mariusz Czerkawski, Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz. Galę poprowadzili Agata Konarska, Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Pierwsza część benefisu o godz. 20.35, druga o godz. 21.30.

Agnieszka Radwańska od najmłodszych lat przejawiała olbrzymi talent do gry w tenisa. Jako juniorka zwyciężyła w dwóch turniejach wielkoszlemowych w grze pojedynczej: w 2005 roku w Wimbledonie i w French Open w 2006. Później, w kategorii seniorskiej, zwyciężyła w dwudziestu turniejach WTA w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej. Reprezentowała Polskę w Pucharze Federacji oraz na Igrzyskach Olimpijskich: w 2008 roku w Pekinie, w 2012 w Londynie oraz w 2016 w Rio de Janeiro. W 2015 roku razem z Jerzym Janowiczem zdobyła Puchar Hopmana. Kibice doceniali nie tylko jej grę, ale również charakter. Tytuł „Ulubionej tenisistki publiczności” otrzymała aż pięciokrotnie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...