Spotkanie z Robertem Makłowiczem w Bibliotece

dodano: 2019-10-23 19:08 | aktualizacja: 2019-10-23 19:16
autor: JS | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni

Food Network „Makłowicz w drodze” Robert Makłowicz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Robertem Makłowiczem, polskim dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem, 28 października 2019 r., godz. 19:30 sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5.

Food Network „Makłowicz w drodze” Robert Makłowicz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki. Wstęp wolny! 

Robert Makłowicz - to dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1993-2004 był publicystą Gazety Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska, Przekrój.

W latach 1998-2008 był gospodarzem bardzo popularnego, niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Małkowicza”. Prowadził w TVP2 również program „Makłowicz w podróży”. Ponadto był przewodnikiem po świecie kulinarnym w programie „Bake Off-ale ciacho!”.  Autor kilku popularnych i nagradzanych książek, m. in: „C.K. Kuchnia”, ”Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (współautor ze Stanisławem Mancewiczem), „Cafe Museum” i „Dalmacja. Książka kucharska”.

Zdobywca wielu nagród:
Wiktor (2004), Złoty Chmiel (2004), Oskar Kulinarny (2004 i 2005), Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za wydanie książki Cafe Museum (2011).

Robert Makłowicz to niesamowity człowiek, osoba podziwiana za niespotykaną osobowość, charyzmę, a także za swoje zamiłowanie do pracy, która jest, jak podkreśla, relaksem i hobby. Poprzez swoje programy telewizyjne, podróże, felietony stara się opowiadać o historii danego miejsca, uświadamiać jak ważne miejsce zajmuje kuchnia w danej kulturze. 

Zapraszamy na wieczór podróży kulinarnych, i nie tylko… 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...