Eutelsat 7A opuścił pozycję 7°E - kieruje się na wschód

dodano: 2020-02-08 19:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Eutelsat 7C 7E satelita pozycja 360px.jpg Starszej generacji satelita telekomunikacyjny Eutelsat 7A (wcześniej znany jako Eutelsat W3A ), po wystrzeleniu nowego satelity telekomunikacyjnego Eutelsat 7C, opuścił orbitę z pozycji 7°E i zmierza na wschód.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie nie wiadomo, na jakiej pozycji zatrzyma się ten satelita. Miejsce docelowe Eutelsat 7A nie zostało jeszcze ogłoszone przez operatora satelitarnego. Obecnie jest na pozycji 11°E. Migracja na nową pozycję jest w toku.

Satelita pod poprzednią nazwą Eutelsat W3A został wyniesiony na orbitę w nocy 16 marca 2004 roku rosyjską rakietą Proton. Od momentu uruchomienia satelita świadczy usługi z jednej pozycji orbitalnej - 7°E.

Eutelsat W3A ma do dyspozycji łącznie 58 transponderów (może mieć 50 jednocześnie). Satelita Echostar E3000 został zbudowany przez francuską firmę EADS Astrium. Oczekiwany czas życia wynosił 15 lat. Satelita jest więc teoretycznie pod koniec swojego pierwotnie planowanego okresu istnienia. Jednak może mieć wystarczającą ilość paliwa, aby świadczyć usługi na innej pozycji w nadchodzących miesiącach lub nawet latach.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...