Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą

dodano: 2020-02-19 15:13 | aktualizacja: 2020-02-20 12:09
autor: JS | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni

Biblioteka Bochnia Zbigniew Pikula360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą i promocję jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się w tomik”, 25 lutego 2020 r, godz. 18.00, sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5.

Biblioteka Bochnia Zbigniew Pikuła 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zbigniew Pikuła urodził się w Bochni, od ponad pół wieku mieszka w Majkowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne i to na okres nauki w technikum datują się jego pierwsze wiersze. Były to kuplety i wiersze satyryczne opisujące dzieje klasy i szkoły. Później zarzucił pisanie i dopiero od kilkunastu lat do niego powrócił.

Tworzy wiersze klasyczne cechujące się rymem i rytmem, zarówno liryczne jak i satyryczne.

Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Jest współorganizatorem wielu imprez kulturalno - środowiskowych. Pełnił funkcję radnego - Radny Gminy Bochnia w latach 1990 - 1994 i 2014 - 2018. Obecnie na emeryturze. Jego hobby to także gra na gitarze i śpiewanie własnych tekstów.

Jest laureatem czterech ogólnopolskich konkursów literackich, na których otrzymał wyróżnienia, są to: III Ogólnopolski Konkurs Poetycki "o Buławę Marszałka" w Sulejówku 2018 r. ; XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Kosakowskiego w Iwkowej 2019 r. ; Małopolska Nagroda Poetycka "Źródło" III Edycja Tarnów 2019 r. i XV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "o Statuetkę Stolema" w Gniewinie 2019 r. Jak sam mówi: „Otrzymane wyróżnienia zachęciły mnie do częstszego zapraszania w moje progi lirycznej weny…”. Przed wydaniem swojego pierwszego tomiku wiersze liryczne, satyryczne, fraszki i limeryki publikował w „Angorze”, oraz na portalu: poetyckie-zacisze.pl. 

Promowany tomik zawiera wiersze liryczne, satyryczne, fraszki, a także limeryki. Są to wybrane utwory napisane w kilku ostatnich latach. 
Oprawę muzyczną wieczoru zapewni Radosław Brydniak.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomik i otrzymać autograf od autora.

Wstęp wolny. Zapraszamy. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...