Wieczór wspomnień „O Bochni i medycynie”

dodano: 2013-12-01 15:30 | aktualizacja: 2013-12-02 12:07
autor: Barbara Jonak | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

Olgierd Smoleński Bocheńska Biblioteka - Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza na wieczór wspomnień prof. nadzw. dr. hab. med. Olgierda Smoleńskiego „O Bochni i medycynie”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 3 grudnia 2013 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki ul. Mickiewicza 5 odbędzie się spotkanie z  z prof. Olgierdem Smoleńskim.

Profesor Olgierd Smoleński ma w naszym mieście wielu znajomych, przyjaciół i pacjentów. Jest wybitnym nefrologiem oraz Koordynatorem i Konsultantem Naukowym Centrum Dializ Fresenius NephroCare II w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. Z urodzenia wilnianin, z wyboru bochnianin. Ukończył Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Jest jednym z autorów wydanego przed 56 laty „Bocheńskiego Almanachu Literackiego”.

Współtwórca dializoterapii i  transplantacji  nerek w Małopolsce, kierował Ośrodkiem Dializ  Kliniki Nefrologicznej w Krakowie.  Ordynator Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i Politechnice Krakowskiej.  Full Member Renal Association i European Dialysis and Transplant Association, Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.
 
Spotkanie ucieszy mieszkańców Bochni zainteresowanych historią tego miasta i ludźmi, którzy ją tworzyli.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...