Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bochni

dodano: 2013-12-16 19:38 | aktualizacja: 2013-12-17 11:25
autor: Barbara Jonak | źródło: własne

sem00_03-04.jpg W poniedziałek, 16 grudnia 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków i kandydatów na słuchaczy bocheńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - wykład pt.: „Wprowadzenie do religii świata”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
16 grudnia 2013 roku w bocheńskim MDK odbyło się spotkanie sympatyków i kandydatów na słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Starosta Bocheński, Jacek Pająk, witając przybyłych podziękował stowarzyszeniom takim jak Kryształy Soli, Civitas Cristiana i Rodzinie Kolpinga za ich wysiłki w aktywizacji  społecznej Bochni powiatu bocheńskiego.

Spotkanie prowadził Radny Miasta Bochnia, Adam Korta.

Gość spotkania - Założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieliczce i Kłaju i wielka propagatorka tej inicjatywy pani poseł Elżbieta Achinger - zachęcała obecnych na sali słuchaczy do uczestnictwa w zajęciach uniwersytetu.

Bocheński uniwersytet będzie już 459. taką instytucją w Polsce.

Następnie główna prelegentka s. Halina Mol ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, wieloletnia katechetka, pedagog, znawca kultury żydowskiej i nauczyciel w III LO w Krakowie, zabrała słuchaczy w podróż multimedialną poprzez religie świata. W bardzo dynamiczny i ciekawy sposób przybliżyła rozmaitość religii na kuli ziemskiej. Ukazała ich symbolikę i wspólne cechy. Podkreślała fakt obecności religii w życiu społecznym każdego narodu oraz znaczenie personalnej relacji z Bogiem w każdej z wymienianych religii.

Wykład s. Haliny Mol został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy. Siostra obiecała, że będzie kontynuować wątek na następnych spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...