Film „Murzasichle” i spotkanie z reżyserem

dodano: 2013-12-18 06:56 | aktualizacja: 2013-12-18 10:24
autor: Barbara Jonak | źródło: kbc24

plakat murzasichle W czwartek, 19 grudnia 2013 roku w bocheńskim Miejskim Domu Kultury (MDK) odbędzie się projekcja filmu „Murzasichle” –  i spotkanie z reżyserem Markiem Nowickim. „Murzasichle” to pierwszy z 10 dokumentalnych filmów krótkometrażowych poświęconych początkom Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film odwołuje się do wydarzeń, jakie miały miejsce w Murzasichlu w połowie lat 70. Młodzież oazowa przeżyła tam chrzest w Duchu Świętym. Wtedy to pojawiły się pierwsze takie grupowe doświadczenia w Polsce. Pierwsze z całej serii poruszeń Ducha Świętego miało miejsce w lipcu 1975 roku. W następnych latach pojawiły się kolejne, o wiele głębsze.

Gościem pokazu będzie sam reżyser Marek Nowicki - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z wykształcenia historyk, z zawodu dziennikarz TVN, promujący zdrowy tryb życia. Jego zainteresowania dziennikarskie to medycyna i tematy związane ze sprawami wiary i Kościoła – wcześniej był dziennikarzem katolickiego Radia Józef. Laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in. w 2000 roku otrzymał nagrodę Missouri School of Journalism za najlepsze w Polsce materiały telewizyjne poświęcone służbie zdrowia.

Spotkanie poprowadzi bochnianka Grażyna Dyduła, związana z krakowskim środowiskiem ds. Nowej Ewangelizacji.
Projekcja i filmu i spotkanie z reżyserem w czwartek, 19 grudnia 2013 roku o godzinie 19.30 w MDK w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...