Projekcja „Murzasichle” - podsumowanie

dodano: 2013-12-20 07:38 | aktualizacja: 2013-12-20 14:55
autor: Barbara Jonak | źródło: inf. własna

plakat murzasichle W bocheńskim Miejskim Domu Kultury (MDK) w czwartek, 19 grudnia 2013 roku o godzinie 19:30 odbyła się projekcja filmu „Murzasichle” oraz spotkanie z reżyserem Markiem Nowickim. Spotkanie poprowadziła bochnianka Grażyna Dyduła, związana z krakowskim środowiskiem ds. Nowej Ewangelizacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Murzasichle” reżyserów Małgorzaty i Marka Nowickich jest pierwszym z 10 dokumentalnych filmów krótkometrażowych poświęconych początkom Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Film nawiązuje do wydarzeń, jakie miały miejsce w Murzasichlu.

Murzasichle to piękna miejscowość, położona u podnóża Tatr, na wysokości ok. 1000 m n.p.m., bogata w tradycje, z mnóstwem atrakcji turystycznych, blisko szlaków turystycznych i pięknym widokiem na panoramę Tatr.

W tej miejscowości w latach siedemdziesiątych odbywały się oazy i spotkania młodzieżowe. W 1975 roku grupa młodzieży oazowej doświadczyła chrztu w Duchu Świętym. O tych niesamowitych przeżyciach opowiadają bohaterowie filmu - obecnie dojrzali już ludzie z rozmaitymi kolejami losów.

Po projekcji filmu reżyser Marek Nowicki opowiadał o dwuletniej pracy nad filmem. Dokument ten posiada doskonałą oprawę muzyczną odwołującą się do motywów podhalańskich. Jest przepełniony symbolicznymi scenami. Rozmowa z reżyserem wywołała ożywioną dyskusję wśród gości spotkania. Twórcy filmu Małgorzata i Marek Nowiccy w listopadzie 2013 roku wydali książkę pt. „Upili się młodym winem”, opisująca dokładnie początki Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...