Wyprawa z Herbertem w świat malarzy niderlandzkich

dodano: 2013-12-27 09:32 | aktualizacja: 2013-12-27 11:34
autor: Barbara Jonak | źródło: inf.własna

bochnia_herbert
W piątek 20 grudnia 2013 roku w bocheńskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, rozmawiano o książce Zbigniewa Herberta "Martwa natura z wędzidłem". Na zakończenie spotkania uczestnicy podzielili się wigilijnym opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym razem Herbert w swej książce staje się naszym przewodnikiem po siedemnastowiecznej Holandii. Snuje w niej rozważania o malarstwie niderlandzkim, zagłębia się w zwyczajne życie tamtejszych mieszczan. Zbigniew Herbert  przywiązuje dużą rolę do barw i szczegółów, opisując je ze szczególną troską. Pisząc prozą czyni to w sposób poetycki i nad wyraz plastyczny.

Dyskusja, której motywem przewodnim była proza znanego polskiego poety Zbigniewa Herberta przerodziła się w rozmowę o malarstwie i sztuce dawnych mistrzów oraz o życiu mieszkańców Holandii. Na zakończenie spotkania uczestnicy podzielili się wigilijnym opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Kolejne spotkania już w 2014 roku, w każdy ostatni piątek miesiąca w sali klubu, o godz. 17:15. Styczniowe spotkanie dotyczyło będzie książki pt.: "Marilyn Monroe - fragmenty wierszy, zapiski intymne, listy". Zapraszamy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...