Dziennik pisany później - twórczość Andrzeja Stasiuka

dodano: 2013-12-31 20:51 | aktualizacja: 2014-01-02 10:49
autor: Barbara Jonak | źródło: Biblioteka w Bochni

stasiuk.jpg W poniedziałek 30 grudnia, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI AUDIO, rozmawiano o książce Andrzeja Stasiuka "Dziennik pisany później".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek 30 grudnia 2013 roku o godzinie 16-tej odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI AUDIO, rozmawiano o książce Andrzeja Stasiuka "Dziennik pisany później".

"Jadąc przez Banja Lukę, rozmyślałem o niej. Wśród, ruin, grobów i pól minowych. Rozmyślałem o tym, jak leży na wznak między Wschodem a Zachodem. Leniwa i senna. W tych nieśmiertelnych brzózkach. Na piachu..
...Dłubie nosie, kręci kulki i marzy o własnym losie. O przyszłym zamążpójściu, o dawnych gwałtach albo że pójdzie do klasztoru. 

Za to ją kocham. Za to patrzenie. Za to leżenie na boku. I sobie obiecuję, że jak tylko wrócę z tych beznadziejnych Bałkanów, to ją zaraz opiszę. Kilometr po kilometrze, hektar po hektarze, gmina po gminie, wymieniając te wszystkie nazwy jak zaklęcia, jak modlitwy, jak litanie, arko przymierza, domie złoty, wieżo z kości gdzieś koło Małkini, gdzieś koło Bełżca".

To fragment książki Andrzeja Stasiuka, która zgromadziła słuchaczy Dyskusyjnego Klubu Książki Audio bocheńskiej biblioteki.
Jak zawsze książka stała się pretekstem do ożywionej dyskusji uczestników spotkania.

Na następne spotkanie zaprasza czytelników w imieniu DKKA animatorka spotkania p. Alicja Imiołek. 
 Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2014 roku Tematem spotkania będzie książka Pauliny Wilk  "Lalki w ogniu".
Prezentujemy krótki wywiad z autorką książki, która opowiada o Indiach, sposobie traktowania tam młodych dziewcząt,czyli głównych tematów poruszanych książce.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...