14.01 Zaproszenie na LX Salon Artystyczno - Literacki

dodano: 2014-01-08 14:59 | aktualizacja: 2014-01-09 10:56
autor: Janusz Sulisz/Dorota Rzepka | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

Paweł Klasa Fotografia Biblioteka Publiczna zaprasza na LX Salon Artystyczno–Literacki, w ramach którego odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Pawła Klasy „Nostalgicznie o Bochni”14 stycznia 2014 r., godz. 18.00. Salon uświetni występ Anny Rydz (skrzypce) i Marii Manikowskiej (fortepian). Zapraszamy do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paweł Klasa to fotograf-pasjonat, rocznik 1972, urodził się i wychował w Bochni, dlatego dominującym tematem jego twórczości są krajobrazy Bochni i okolic. Absolwent Otwartego Studium w Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Swoją przygodę z fotografią rozpoczynał posługując się lustrzankami analogowymi Zenit, później aparatami fotograficznymi Canon. Aktualnie używa  lustrzanek cyfrowych Canon. Współpracował z Wiadomościami Bocheńskimi wydawanymi przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Zdjęcia Pawła Klasy zdobią kalendarze i publikacje regionalne. Można je również oglądać na w sieci. Ma swój profil na portalu National Geographic (zajrzyj) oraz Panoramio (zajrzyj).

Paweł Klasa prezentował swoje fotografie na kilku wystawach, pierwsza z nich odbyła się w 2000 r. w Filii Nr 1  Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, kolejne: „Widoki nadwiślańskie” w Bibliotece Publicznej w Grobli, „Mój kraj wyśniony” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej książnicy. W ramach Dni Bochni 2009, podczas XLVIII Salonu Artystyczno – Literackiego w Bibliotece bocheńskiej wraz z Marcinem Gibałą zaprezentował wystawę „Ukryte piękno bocheńskiego grodu”. W 2011 r. pokazał swoje prace w Galerii Chełm.

Z sukcesami brał udział w konkursach fotograficznych m. in.: 2001 r. - nagroda główna w konkursie fotograficznym „Skarby Małopolski” w Nowym Wiśniczu, 2002 r. - II miejsce w konkursie Focusa organizowanego pod patronatem Twojego Magazynu Fotograficznego i Nikona, II miejsce w konkursie HP „Wakacje za jedno zdjęcie”, w 2003 r. I miejsce w konkursie fotograficznym „Oblicza dawnej Bochni”, 2006r. I miejsce w konkursie fotograficznym „Barwy jesieni w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym – kategoria: zabytki i architektura, 2008r. I nagroda w konkursie Jesienna Bochnia MDK Bochnia.

Paweł Klasa doskonale opanował technikę robienia zdjęć krajobrazu, architektury, ludzi. Wszędzie potrafi znaleźć ciekawy temat. Zna swoje miasto od lat, ale to nie przeszkadza by ciągle od nowa odkrywał jego piękno, tajemnicze zakątki, niepowtarzalne widoki, urokliwe elementy architektury. Pokazuje Bochnię widzianą z okolicznych wzgórz we wszystkich porach roku. Wystawa „ Nostalgicznie o Bochni”- wprowadza w klimat dawnej Bochni, starych uliczek, budynków często już nieistniejących. Pozwala dostrzec uroki Solnego Grodu przez obiektyw aparatu fotograficznego, zatrzymać w kadrze ulotność i przemijalność, tam gdzie wydawać by się mogło nie ma nic poza zwykłą codziennością.

Zapraszamy do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...