21 stycznia - VII Bocheński Wieczór Kolęd

dodano: 2014-01-13 17:29 | aktualizacja: 2014-01-13 17:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

Biblioteka Bochnia Biblioteka, Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni „Jachowicz – Tradycja i Kultura” zapraszają do sali klubu Biblioteki na VII Bocheński Wieczór Kolęd "Kolęda płynie z wysokości" - 21 stycznia 2014 r. o godz. 17.30.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już po raz siódmy bocheńska Biblioteka stanie się gospodarzem Wieczoru Kolęd, przygotowywanego przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, który na stałe zagościł w kalendarzu kulturalnym naszego miasta. Spotkanie zatytułowano ”Przy wigilijnym stole” gdyż tym razem motywem przewodnim wspólnego kolędowania będzie wigilijny stół i jego tradycje.

„Pomysł scenariusza zrodził się po lekturze zabytkowego już, a odnalezionego w piwnicy „Płomyka”(z grudnia 1946 roku!), który w całości został poświęcony świętom Bożego Narodzenia. Zainteresowani odnajdą tutaj opowieści o świątecznych tradycjach sprzed trzystu lat, fragment jasełek Ewy Szelburg-Zarębiny, czy przykłady prostych, ale jakże pięknych wierszy bożonarodzeniowych” tłumaczy Magdalena Hypś, autorka scenariusza.

Wieczór przygotowali uczniowie PSP nr 1 pod kierunkiem Magdaleny Hypś, nad stroną muzyczną wspólnego kolędowania będzie tradycyjnie czuwał Wojciech Czerny, wspierany przez zespół muzyczny „Rozśpiewana Jedynka”.

Ze względu na przypadający 21 stycznia Dzień Babci szczególnie serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania ukochane Babcie i wspaniałych Dziadków. Spotkanie odbędzie się w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...