Paweł Klasa: Nostalgiczne ujęcia Bochni i okolic

dodano: 2014-01-14 22:57 | aktualizacja: 2014-01-16 00:16
autor: Barbara Jonak | źródło: inf.wł.

Klasa_Bochnia 14 stycznia 2014 roku o godzinie 18:00 rozpoczął się 60 Salon Artsystyczno-Literacki. Tematem przewodnim spotkania była twórczość bochnianina, znanego i cenionego fotografa Pawła Klasy. Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Bochni, Dorota Rzepka przedstawiając Gospodarza 60 Salonu Artystyczno-Literackiego, Pawła Klasę podkreśliła bocheńskie pochodzenie fotografa oraz przypomniała jego spore osiągnięcia i dokonania.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paweł Klasa jest fotografem – pasjonatem. Ukończył Otwarte Studium w Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Współpracował z „Wiadomościami Bocheńskimi”, wydawanymi przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.Zdjęcia Pawła Klasy zdobią także kalendarze i publikacje regionalne. Można je również oglądać w sieci, gdyż posiada swoje profile w portalach National Geographic oraz  Panoramio.

Dominującym tematem jego twórczości są krajobrazy naszego miasta i okolic. Zaczynał od wykonywania zdjęć w formie analogowej. Używał aparatu Zenit. Do dziś docenia urok czarno-białych fotografii. Potrafi w nich ukazać całą głębię fotografowanego obiektu, czego dowodzi wystawa jego prac w bocheńskiej bibliotece.  Spotkanie w ramach 60 Salonu Artystyczno-Literackiego zostało uświetnione występem Anny Rydz (skrzypce) i Marii Manikowskiej (fortepian).


 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...