Architektura piękna, przeszłości i wspomnień - wystawa J. Jarmużka

dodano: 2014-01-20 10:14 | aktualizacja: 2014-01-20 11:29
autor: Barbara Jonak | źródło: Biblioteka Publiczna w Bochni

obrazy zesł 4.jpg W dziale Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki Publicznej można obejrzeć niezwykłą wystawę prac plastycznych bocheńskiego twórcy regionalnego, Józefa Jarmużka. Wystawa nosi tytuł: "Architektura piękna, przeszłości i wspomnień”. Twórca, którego prace zaprezentowała biblioteka, niebawem będzie obchodził jubileusz swoich 90 - tych urodzin.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten znany bocheński artysta regionalny od lat tworzy obrazy ciekawymi technikami plastycznymi. Wykorzystuje do tego słomę. Tworzy także miniatury architektury regionu bocheńskiego wykonywane w drewnie. Jest to przykład oryginalnego typu modelarstwa. Pan Józef podejmuje w ten sposób próby zobrazowania istniejącej oraz zrekonstruowania dawnej infrastruktury Bochni i regionu bocheńskiego, a także rodzinnych stron artysty. 
 


Jego twórczość była nagradzana i obecna w bocheńskich instytucjach kultury oraz w świadomości lokalnej społeczności. W lutym 2006 r. otrzymał z rąk Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Leszka Balcerowicza, II nagrodę w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bochni z okazji emisji dwuzłotowej monety z motywami bocheńskimi. Kilkukrotnie jego twórczość była prezentowana podczas corocznej wystawy twórców regionalnych w Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.


 
Jego dzieła charakteryzują się ogromną precyzją i wielką troską o szczegóły.

Prace Józefa Jarmużka można oglądać codziennie w godzinach pracy działu Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej biblioteki - ul. Mickiewicza 5.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...