Po finale I konkursu Angielski na 6 z Gimnazjum nr 2

dodano: 2014-01-21 22:31 | aktualizacja: 2014-01-22 23:17
autor: Małgorzata Pawlińska - Kawalec | źródło: inf. wł.

gimnazjum_nr2 Już po finale I powiatowego konkursu “Angielski na 6” z Gimnazjum nr 2 im. C.K. Norwida w Bochni. Konkurs - przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego - objęty został honorowym patronatem burmistrza Bochni, Stefana Kolawińskiego oraz wydawnictw językowych - Pearson i Oxford. Nie wyłoniono jeszcze zwycięzców, ale warto było tam być.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak naprawdę wyróżnieniem było znalezienie się wśród finalistów, gdyż eliminacje szkolne, które odbyły się 16 grudnia 2013 r. do łatwych nie należały. 46 uczniów klas szóstych z 14 szkół z powiatu bocheńskiego spróbowało swoich sił w teście finałowym. Ich opiekunowie w tym czasie wzięli udział w spotkaniu – konferencji z przedstawicielami wydawnictw językowych – Oxford i Pearson, więc się nie nudzili i nie stresowali nadmiernie.Po pokrzepieniu się w szkolnej stołówce, uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne w języku angielskim przygotowane przez starszych kolegów, których nagrodzili gromkimi brawami. Zaprezentowano również projekty realizowane przez uczniów gimnazjum – polsko – szwajcarski projekt związany z promowaniem zdrowego stylu życia i odżywiania się oraz międzynarodowy projekt e- Twinning, który jest prowadzony w szkole od 5 lat. Około południa pełni wrażeń uczestnicy konkursu  udali się wraz z opiekunami do swoich szkół. Na koniec młodzież obiecała powrócić tu znowu, jeśli nie po nagrody, to może już jako uczniowie.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, którzy przybyli z takich miejscowości, jak Kierlikówka, Jodłówka, Lipnica Murowana, Łąkta Dolna, Okulice, Sobolów, Borek, Łapczyca i oczywiście z samej Bochni – z PSP nr 1, PSP 2, PSP 4, PSP 5 i PSP 7.

30 stycznia 2014 zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną im wręczone uroczyście na V Wieczorku poezji i piosenki anglojęzycznej „Lirycznie i ze smakiem” w Gimnazjum Nr 2 w Bochni.

Już dziś zachęcamy i zapraszamy uczniów klas piątych do wzięcia udziału w II edycji konkursu „ANGIELSKI na 6”! Szóstoklasiści – bądźcie na 6- stkę z angielskiego!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...