Dwa koncerty kolęd Pueri Cantores w Bochni

dodano: 2014-01-23 17:46 | aktualizacja: 2014-01-25 19:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: http://www.chor.bochnia.pl

Pueri_cantores_logo Bocheński chór chłopięcy Pueri Cantores Santi Nicolai wystąpi w Bochni z dwoma koncertami kolęd. Repertuar kolęd każdego z koncertów Pueri Cantores ma być nieco inny. Pierwszy koncert w sobotę 25 stycznia, a drugi w niedzielę 2 lutego 2014. Po każdym z koncertów będzie możliwość zakupu płyt chóru.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Plan koncertów Pueri Cantores w Bochni:

Koncert w kościółku szkolnym p. w. Stanisława Kostki - sobota 25 stycznia godz. 17:00.
Koncert w Bazylice św. Mikołaja - niedziela 2 lutego godz. 16:00.


Chłopięcy Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai - Honorowy Ambasador Królewskiego Miasta Bochni jest zespołem śpiewaków-amatorów promującym kulturę muzyczną i śpiew liturgiczny. Powstał przy Sanktuarium Maryjnym - Bazylice Św. Mikołaja w Bochni w roku 1987 z inicjatywy Ks. Stanisława Adamczyka; zrzesza ponad 100-u członków, głównie dzieci i młodzież w wieku 10-20 lat, którzy - obok śpiewu - uczą się również samodyscypliny, koncentracji uwagi, odpowiedzialności i dokładności w pracy zespołowej, samokrytycyzmu, a nade wszystko doświadczają radości tworzenia oraz przeżywania piękna w służbie Bogu i ludziom.

W minionym roku chór koncertował m.in. we Francji. Wykonał również „Credo” Krzysztofa Pendereckiego w kościele św. Katarzyny w Krakowie. Dyrygentem chóru jest ksiądz Stanisław Adamczyk. Należy też pamiętać, że chór Pueri Cantores można wesprzeć odpisując 1% procent podatku na działalność stowarzyszenia.

Strona internetowa Pueri Cantores Santi Nicolai.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...