„Lalki w ogniu” - spotkanie z książką audio Pauliny Wilk

dodano: 2014-01-27 20:15 | aktualizacja: 2014-01-27 21:25
autor: Barbara Jonak | źródło: inf.własna

lalki w ogniu1 Paulina Wilk, dziennikarka, autorka wielu reportaży publikowanych w ,,Rzeczpospolitej" prowadzi czytelników w nieznany świat. Po wielu podróżach do Indii w swoich tekstach pokazuje ludzi zajętych przetrwaniem i zmagających się z rygorami tradycji. Zagląda w swych podróżach i przemyśleniach Hindusom do garnków, łóżek i serc. Jej książka "Lalki w ogniu" była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Audio w bocheńskiej bibliotece.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po południu o godzinie 16:00 miłośnicy książki audio mogli spotkać się kolejny raz w bibliotece omawiając książkę Pauliny Wilk "Lalki w ogniu""Stragany, pieczołowicie zdobione i przygotowywane, są nie tylko miejscem handlu. Ich zadaniem jest odwracać uwagę od potworności życia, zakrywać zło - sprawić, że feeria barw, świateł i zapachów odurzy. Spełniają funkcje teatralnych dekoracji - przeistaczają rzeczywistość w miejsce niezwykłych zdarzeń. Pozwalają biednym skąpać się w iluzji bogactwa, rozpraszają mroki, przeganiają zwątpienie. W otoczeniu kolorowych, zawsze odświętnych stoisk, połyskujących w świetle rozkołysanych żarówek i naftowych płomyków, znika nieszczęście i smutek. Nie ma tu miejsca ani czasu na zmartwienia. Można tylko oglądać, zachwycać się i kupować, kupować."
( fragment książki)Ożywiona dyskusja nad tekstem książki bardzo często schodziła też na tematy związane ze współczesną cywilizacją oraz ogólnie pojętą kulturą i tradycją Indii.Tematem następnego spotkania w ostatni poniedziałek lutego będzie książka Jerzego Stuhra "Tak sobie myślę".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...