Radny: Miejska czy powiatowa biblioteka w Bochni?

dodano: 2014-01-28 12:51 | aktualizacja: 2014-01-28 14:02
autor: Barbara Jonak | źródło: Bochnianin

biblioteka_logo_1 Wiceprzewodniczący rady, Maciej Fischer podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów w dniu 27 stycznia 2014 zaproponował zmianę nazwy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Chodzi o słowo "Powiatowa", które jego zdanie należy wyrzucić z nazwy. Czy Waszym zdaniem powinna być zachowana dotychczasowa nazwa "Powiatowa i Miejska" czy tylko "Miejska"?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radny Fischer nie skupia się na samej nomenklaturze. Chodzi o zmiany we współfinansowaniu tej ważnej dla Bochni i rejonu instytucji, tak aby miasto i powiat płaciły po połowie. Jeżeli do takiego porozumienia nie dojdzie to proponuje pozbyć się z nazwy słowa "Powiatowa".Miasto dotuje Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni w wysokości prawie 1,5 mln zł na rok natomiast dotacja powiatu  wynosi zaledwie 120 tys. zł.

Radny Maciej Fischer powiedział m.in.:
 
- Sprawa wymaga zastanowienia. Biblioteka jest ośrodkiem kulturalnym, w którym cały czas coś się dzieje. Dotyka mnie to, że starostwo podpisuje się pod tym nazwą biblioteki. Może jest to wina poprzednich burmistrzów, którzy nie doprowadzili do tego, żeby finansowanie było "50 na 50" . Nie odcinajmy się od powiatu, ale stwórzmy nowe porozumienie - podkreśla.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...