Bez Powitania Lata na Smykowie!

dodano: 2014-01-29 14:46 | aktualizacja: 2014-01-29 15:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: MDK

smykow_powitanie_2013 Okazuje się, że data Dni Bochni nie jest jeszcze pewna, bo może kolidować z ...Dniami Brzeska i festiwalem w Opolu. Jedno jest pewne, że nie będzie w 2014 roku Powitania Lata na Smykowie. W 2013 roku było dwudniowe Powitanie Lata, na którym gwiazdami byli Małgorzata Ostrowska i VIDEO. Dyrektor MDK skarży się na zbyt mały budżet Domu Kultury, przez co podobno nie można organizować podobnych imprez z takim rozmachem, jak w poprzednich latach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Anna Kocot-Maciuszek prowadzi negocjacje z wykonawcami, którzy mieliby się pojawić na Dniach Bochni. Nie wiadomo kto wystąpi, bo to zależy od daty Dni Bochni, a ta nie jest ustalona. Za to wiadomo, że na Dniach Brzeska wystąpią w 2014 roku zespoły Ira i Afromental. Na razie nie wiadomo, kto zagra w Bochni, ale pytanie zasadnicze jest takie, czy warto na siłę konkurować z Brzeskiem i wydać znowu 235 tys. zł na to by jakaś "gwiazdka" powiedziała bocheńskiej widowni słynne już "Hello Bochnia".

Dni Brzeska mają się odbyć w III weekend czerwca. Festiwal Piosenki w Opolu, na którym występuje wielu polskich wykonawców będzie w I weekend czerwca. Dni Bochni teoretycznie mogłyby się odbyć w II lub IV weekend czerwca.

Wydaje się, że władze Bochni powinny poważnie zastanowić się nad odwołaniem Dni Bochni w 2014 roku lub ograniczeniem budżetu w dobie kryzysu do realizacji własnego festiwalu bocheńskich młodych zespołów, które można by z czasem łatwo wypromować na zewnątrz Bochni. Kosztowałoby to dużo mniej niż przepłacanie za przyjazd "gwiazdki", która zaśpiewa kilka piosenek dla uciechy bocheńskiej (wewnętrznej) widowni, ale nie przyniesie nic dla miasta czy kopalni, dla ich promocji na zewnątrz, a chyba tego Bochni z przyznanym UNESCO trzeba najbardziej.

Warto jeszcze raz posłuchać wybranych wypowiedzi Andrzeja Pacuły na temat promocji Bochni na zewnątrz, a nie do wewnątrz!Bardziej interesująca jest informacja, że MDK zamierza organizować imprezy na terenie oddanego do użytku po rewitalizacji Parku Uzbornia. Mają one ruszyć wiosną.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...