Spirituals Singers Band zaśpiewali w Bochni

dodano: 2014-02-02 19:38 | aktualizacja: 2014-02-03 11:04
autor: Barbara Jonak/Anna Kawalec | źródło: inf.własna

Spirituals_mini Na zakończenie okresu kolędowania, 2 lutego w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Pawła Apostoła, po wieczornej mszy świętej odbył się koncert wrocławskiej grupy wokalnej Spirituals Singers Band. Zespół ten został założony przez kompozytora i aranżera Włodzimierza Szomańskiego w 1978 roku. Specjalizują się w wykonaniach a cappella pieśni: negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, a także muzyki rozrywkowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszą niedzielę lutego cudowne dźwięki wypełniły kościół św.Pawła Apostoła w Bochni. Stało się to za przyczyną znanego i cenionego zespołu  Spirituals Singers Band.

Bożonarodzeniową polską tradycją jest śpiewanie kolęd.
Tak było i tym razem. Ten światowej sławy zespół wykonał koncert zatytułowany „Kolędy Świata”, który został nagrodzony przez Filharmonię Narodową jako jedno z najlepszych wystąpień w Polsce. Na niedzielny koncert składały się kolędy i pastorałki autorów polskich i zagranicznych.  Zespół rozpoczął swój występ najstarszą polską kolędą, by następnie przenieść nas za granicę kraju i kontynentu. Oprócz kolęd i pastorałek polskich, wysłuchaliśmy pastorałki prawosławne i kolędę austriacką Stalle nacht - Cicha noc .Następnie wykonawcy przenieśli nas w klimat ciepłej Sycylii oraz na Wyspy Brytyjskie. Kolejnym przystankiem były Stany Zjednoczone, natomiast na zakończenie koncertu zaśpiewali kolędę w gorących argentyńskich klimatach. Wykonanie każdego utworu poprzedzone było przez lidera zespołu krótkim wprowadzeniem a często także ciekawą anegdotą. I tak, jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia wędrowaliśmy przez świat słuchając kolęd i pastorałek,  urozmaicanych elementami swingu, jazzu, muzyki rozrywkowej, a nade wszystko wspaniałym  artyzmem wykonawców z jednoczesnym zachowaniem naturalnego ich liryzmu. Wykonanie każdego utworu nagradzane było gromkimi brawami słuchaczy. Wśród licznie zgromadzonych widzów można było dostrzec władze miasta, powiatu oraz ościennych gmin.Występ Spirituals Singers Band to uczta duchowa, o czym przekonała się także bocheńska publiczność.

Na zakończenie koncertu, po obowiązkowym bisie, członkowie zespołu w podzięce za gościnę wręczyli proboszczowi parafii księdzu prałatowi Janowi Nowakowskiemu płytę z „kolędziołkami” - jak to określił Włodzimierz Szomański - w ich wykonaniu.
Śmiało można stwierdzić, iż koncert ten był jednym z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.Po zakończeniu wspaniałego koncertu ks.proboszcz Jan Nowakowski podziękował zespołowi za dostarczenie publiczności tak podniosłych wrażeń.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...