Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pytany przez AFP, rzecznik Thomsona odmówił komentarza w sprawie odsprzedaży udziałów w Canal+ Technologies. Thomson nabył Canal+ Technologies, trzecią co do wielkości firmę zajmującą się systemami dostępu warunkowego w cyfrowej telewizji, od Vivendi Universal we wrześniu 2002. Canal+ Technologies jest właścicielem Mediahighway, jednego z najlepszych systemów dla usług interaktywnych na świecie, którym zainteresował się nawet News Corp. magnata Ruperta Murdocha.
Amerykańska platforma DirectTV, którą przejął w kwietniu News Corp, już podpisała z Thomsonem umowę, dającą możliwość zastosowania Mediahighway. Kilka tygodni temu Thomson rodzielił działy Canal+ Technologies na część poświęconą usługom interaktywnym i część poświęconą systemom dostępu warunkowego Seca-Mediaguard.
Ewentualne przejęcie przez Kudelskiego części lub całości Canal+ Technologies może poważnie wpłynąć w przyszłości na europejskie platformy stosujące system Seca-Mediaguard. Grupa Kudelskiego, która także odmówiła komentarzy w tej sprawie, szybko stałaby się potęgą w dziedzinie systemów dostępu warunkowego - miałaby systemy Nagravision, Seca-Mediaguard i Mediahighway.
Thomson posiada 92 proc. Canal+ Technologies, reszta należy do Sogecable (3,19 proc.), Sony (3 proc.) i do grupy Sun (1,74 proc.).
Kudelski, który stałby się dzięki przejęciu Canal+ Technologies światową potęgą w systemach dostępu dla telewizji cyfrowej, ponieważ miałby dwóch największych klientów, amerykańską platformę EchoStar i konkurencyjną DirectTV. Do tego dochodzą mniejsze Canal+ Satellite z Francji, Sky Italia i Digital+ w Hiszpanii. Także obie polskie platformy wtedy korzystałyby z systemów należacych do tej samej firmy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.