Canal+ Technologies dla Nagry?

dodano: 2003-08-01 10:19 | aktualizacja: 2003-08-01 14:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: Telesatellite.com

canal+technologies_www.jpg Według francuskiego dziennika Les Echos firma Thomson miałaby odsprzedać udziały w Canal+ Technologies, który jest właścicielem systemu Seca-MediaGuard, szwajcarskiej grupie Kudelski SA, do której należy system Nagravision. Thomson kupił Canal+ Technologies od Vivendi Universal we wrześniu 2002 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pytany przez AFP, rzecznik Thomsona odmówił komentarza w sprawie odsprzedaży udziałów w Canal+ Technologies. Thomson nabył Canal+ Technologies, trzecią co do wielkości firmę zajmującą się systemami dostępu warunkowego w cyfrowej telewizji, od Vivendi Universal we wrześniu 2002. Canal+ Technologies jest właścicielem Mediahighway, jednego z najlepszych systemów dla usług interaktywnych na świecie, którym zainteresował się nawet News Corp. magnata Ruperta Murdocha.

Amerykańska platforma DirectTV, którą przejął w kwietniu News Corp, już podpisała z Thomsonem umowę, dającą możliwość zastosowania Mediahighway. Kilka tygodni temu Thomson rodzielił działy Canal+ Technologies na część poświęconą usługom interaktywnym i część poświęconą systemom dostępu warunkowego Seca-Mediaguard.

Ewentualne przejęcie przez Kudelskiego części lub całości Canal+ Technologies może poważnie wpłynąć w przyszłości na europejskie platformy stosujące system Seca-Mediaguard. Grupa Kudelskiego, która także odmówiła komentarzy w tej sprawie, szybko stałaby się potęgą w dziedzinie systemów dostępu warunkowego - miałaby systemy Nagravision, Seca-Mediaguard i Mediahighway.

Thomson posiada 92 proc. Canal+ Technologies, reszta należy do Sogecable (3,19 proc.), Sony (3 proc.) i do grupy Sun (1,74 proc.).

Kudelski, który stałby się dzięki przejęciu Canal+ Technologies światową potęgą w systemach dostępu dla telewizji cyfrowej, ponieważ miałby dwóch największych klientów, amerykańską platformę EchoStar i konkurencyjną DirectTV. Do tego dochodzą mniejsze Canal+ Satellite z Francji, Sky Italia i Digital+ w Hiszpanii. Także obie polskie platformy wtedy korzystałyby z systemów należacych do tej samej firmy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...