Hot Bird TV Awards 2003 - po raz szósty

dodano: 2003-08-07 15:04 | aktualizacja: 2003-08-07 15:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

hotbird_13e_logo_sk.jpg Eutelsat S.A. i Eurovisioni, międzynarodowy festiwal kina i telewizji ogłosiły harmonogram konkursu o Hot Bird TV Awards 2003. Każdego roku nagrody są przyznawane najlepszym kanałom telewizyjnym nadawanym za pośrednictwem satelitów Hot Bird™ wybranym spośród setek pretendentów biorących udział w konkursie. Czy będą tym razem zwycięzcy wśród polskich kanałów?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początek konkursu o Hot Bird TV Awards datuje się na 1998 r. kiedy Eutelsat i Eurovisioni wspólnie zainicjowały tę ideę.

Każdego roku nagrody są przyznawane najlepszym kanałom telewizyjnym nadawanym za pośrednictwem satelitów Hot Bird™ wybranym spośród setek pretendentów biorących udział w konkursie. O przyznaniu nagrody decyduje panel specjalistów mediowych z czasopism europejskich. Nagroda jest doskonałą sposobnością dla kanałów tematycznych do podwyższenia znajomości ich marki.

Jury składa się z dziennikarzy specjalizujących się w tematyce mediów reprezentujących: Le Monde (Francja), La Stampa i Satellite (Włochy), The Daily Telegraph (Wielka Brytania), The Echo Of Moscow (Rosja), Ta Nea (Grecja), TV Sat Magazyn (Polska), Milliyet Sanat (Turcja), Suddeutsche Zeitung (Niemcy), Agence EPE (Hiszpania). Pierwsze obrady jury będą się odbywały między 5 i 7 września w Rzymie.

W tym czasie jury wybierze trzy programy nominowane do nagrody w każdej z dziewięciu kategorii (najlepszego kanału dla dzieci, sportowego, interaktywnego, muzycznego, informacyjnego, dokumentalnego, kulturalnego, filmowego i "innych").

Głównymi czynnikami decydującymi o dostaniu się do grupy nominowanych będą: dynamika i kreatywność, jakość produkcji oraz pozytywny wizerunek w oczach opinii publicznej.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas ceremonii Hot Bird TV Awards, która odbędzie się 3 października w Wenecji w ramach Sat Expo 2003. Wystawa odbedzie się 1-3.10.2003 w Vicenzie, gdzie po raz pierwszy swoje stoisko będzie miał Magazyn Techniki Satelitarnej SAT Kurier!

Inicjując tegoroczną edycję konkursu Hot Bird TV Awards, Giuliano Berretta, dyrektor generalny Eutelsatu powiedział:

"Ponad 132 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie jest wyposażonych w sprzęt umożliwiający odbiór programów telewizyjnych za pośrednictwem sieci kablowych lub anteny satelitarnej, czyli więcej niż 4 na 10 gospodarstw domowych w 38 krajach. Głównym czynnikiem rozwoju jest szeroka oferta kanałów tematycznych. Co dzień oferta staje się coraz bardziej atrakcyjna dla widzów ponieważ jest niewyczerpanym źródłem informacji i rozrywki przedstawionych w niezwykle innowacyjny sposób. Ten potencjał twórczy drzemiący w twórcach nowej formy telewizji to jest właśnie to, co pragniemy uhonorować po raz szósty podczas ceremoni wręczania Hot Bird TV Awards."

Kalendarium Hot Bird TV AWARDS 2003

30 lipca–18 sierpnia 2003 - zgłoszenie uczestnictwa.
5-7 września - obrady jury i wybór trzech nominowanych kanałów z każdej kategorii.
7 września - jury ogłasza listę trzech nominowanych programów w każdej kategorii.
3 października - ceremonia wręczenia Hot Bird TV Awards odbędzie się w Wenecji w ramach wystawy Sat Expo 2003.

Zwycięzcy w roku 2002 (szkoda, bo brak polskich kanałów):

Program dla dzieci: Canal J (Francja)
Program informacyjny: BBC World (Wielka Brytania)
Program muzyczny: Mezzo (Francja)
Program sportowy: NTV Plus (Rosja)
Program dokumentalny: Odyssée (Francja)
Program o kulturze: Cult Network Italia (Włochy)
Program interaktywny: TPS interactif (Francja)
Program filmowy: Ciné Classics (Włochy)
Inne: Gambero Rosso (Włochy).

W tym roku z polskich kanałów według mnie zasługują na zwycięstwo, a przynajmniej na pierwszą trójkę: TVN Meteo, TVN24, Europa Europa, Viva Polska i Canal+ Niebieski Sport.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...