11.03 Spotkanie autorskie z Krzysztofem Maćkowskim

dodano: 2014-03-10 15:39 | aktualizacja: 2014-03-10 20:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka

mackowski_krzysztof_mini 11 marca 2014 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki w Bochni odbędzie spotkanie autorskie z Krzysztofem Maćkowskim, dziennikarzem i pisarzem oraz promocja jego nowej książki „Bardzo wielkie pojednanie”. Podczas spotkania będzie można zakupić książki Krzysztofa Maćkowskiego. Zapraszamy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Krzysztof Maćkowski, rocznik 1971 - dziennikarz, pisarz, scenarzysta, zapalony podróżnik, który urodził się i wychował w Bochni. Jest autorem reportaży z podróży do Egiptu, Meksyku, Gwatemali, Tybetu, Indii, Nepalu i Peru oraz licznych wywiadów, w tym z Czesławem Miłoszem, opublikowanego w tomie dzieł zebranych poety „Rozmowy polskie 1999-2004” (Wydawnictwo Literackie) czy z Ryszardem Kapuścińskim, zamieszczonego w książce „Ryszard Kapuściński. Autoportret reportera” (Wydawnictwo Znak). Krzysztof Maćkowski jest scenarzystą filmu fabularnego „Kontrakt” (reż. Ksawery Szczepanik) oraz pomysłodawcą i współautorem serialu „Wataha” (HBO). Założycielem fundacji „Urwany Film”. W 2007 r. ukazała się jego pierwsza powieść pt. „Raport Badeni” (Wydawnictwo Znak), która w marcu 2008 roku uhonorowana została nagrodą Krakowska Książka Miesiąca. Autor promował ją w bocheńskiej Bibliotece.

W styczniu 2014 roku nakładem Wydawnictwa Papierowy Motyl została opublikowana najnowsza powieść Krzysztofa Maćkowskiego „Bardzo wielkie pojednanie”. Autor, sam będąc zagorzałym kibicem piłkarskim, z prawdziwą pasją wprowadza czytelnika w specyficzny świat krakowskiego środowiska kiboli. Na spotkanie promujące najnowszą książkę Krzysztofa zapraszamy wszystkich przyjaciół, znajomych, nauczycieli, szkolnych kolegów, Czytelników i wszystkich zainteresowanych tematem powieści - piłką nożną.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...