Satelitarny Internet Onet.pl z Astry

dodano: 2003-08-26 16:31 | aktualizacja: 2003-08-26 17:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: SFBS

astra_logo_sk.jpg Największy polski portal internetowy Onet.pl we współpracy z firmą SES Astra rozpocznie we wrześniu sprzedaż na polskim rynku usługi satelitarnego dostępu do Internetu. Będzie to dostęp szerokopasmowy, pozwalający klientom korzystającym dotychczas jedynie z tradycyjnego połączenia telefonicznego (dial-up) na ponad 10-krotne przyspieszenie pobierania danych z Internetu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa OnetKonekt Satelita będzie sprzedawana poprzez specjalny serwis umieszczony i bardzo intensywnie promowany w portalu internetowym Onet.pl. Klient za jego pośrednictwem będzie mógł zamówić usługę wraz z koniecznym do jej funkcjonowania tunerem sygnału satelitarnego (urządzenie DVB/IP).

Pozostały sprzęt, niezbędny do korzystania z tej usługi (np. antena satelitarna) oraz ewentualną pomoc w zamontowaniu anteny i tunera satelitarnego, klient powinien uzyskać w punktach specjalizujących się w montażu sprzętu satelitarnego, które są w SFBS - Stowarzyszeniu Firm Branży Satelitarnej.

W połowie września odbędą się specjalne szkolenia, po których firmy będą mogły podpisać umowę o przystąpieniu do Programu Partnerskiego OnetKonekt. Jego podstawowymi elementami będzie zapewnienie klientom Usług sprzedaży i instalacji sprzętu satelitarnego oraz instalacji tunerów sygnału satelitarnego (DVB).

W dniu 8 września uruchomiony zostanie również specjalny serwis poświęcony usłudze pod adresem internetowym OnetKonekt Satelita

OnetKonekt Satelita będzie oferować trzy pakiety w zależności od szybkości transferu (aktywacja - 99zł):

- 200kbit/s - abonament miesięczny - 79zł;
- 400kbit/s - abonament miesięczny - 139zł;
- 600kbit/s - abonament miesięczny - 199zł.

Przy opłacie za rok z góry jeden miesiąc gratis. Akywacja w promocyjnej cenie przy umowie na 1 rok.

Pamiętać trzeba, że OnetKonekt Satelita wymaga dalej tradycyjnego łącza telefonicznego (dial up), SDI lub ew. Neostrady lub GPRS z komórki, jako kanału zwrotnego. Tylko pobieranie danych nastepuje z prędkością do 600kbit/s przez antenę satelitarną ustawioną na satelity Astry. To jest kanał odbiorczy.

Klient OnetKonekt Satelita potrzebuje:
- antenę satelitarną (min. 60cm) z konwerterem Universal,
- kartę DVB-PCI lub USB,
- połaczenie z Internetem (modem, SDI, GPRS).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...