TFF i CHEE-PSY walczą o suport przed Soundgarden

dodano: 2014-04-03 14:12 | aktualizacja: 2014-04-03 15:58
autor: Koder | źródło: inf.wł./facebook

ssmini Dwie bocheńskie kapele zostały zakwalifikowane przez jury do II etapu „Life Festival” w Oświęcimiu. Teraz walczą o to, by na jednej scenie zagrać obok Erica Claptona i Soundgarden. Konkurs składa się z czterech faz – etap eliminacyjny już za nami, a głosowanie na tym etapie potrwa do 11 maja 2014 r.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Time for funk -TFF - Mamy dla Was kolejną rewelacyjną informację !
Nasz zespół przeszedł do II etapu „Life Festival Oświęcim", którego główną nagrodą jest zagranie supportu przed Soundgarden !!! Teraz prosimy Was o Pomoc bo potrzebne są głosy !


Wystarczy wejść tu i zagłosować.

Można wysłać głos przez internet (za darmo) albo sms-em (koszt to 1,23)
Przelicznik jest taki:1 głos przez internet = 1ważny głos, a 1 głos przez sms = 3 głosy
Macie również możliwość posłuchania „Ukrainy” z naszej nowej płyty. Napiszcie nam co o nim sądzicie !!!
Dziękujemy!           
                                                                                                                                                        

CHEE-PSY zachęcają na swoim wydarzeniu na FB    
Prosimy o głosy, bo warto.... Chris Cornell osobiście oddał już głos.
Tu link do głosowania  
Z góry dziękujemy !                                                          

W wersji optymistycznej, jeżeli jedna, albo obie kapele zakwalifikują się dalej to na trzecim etapie konkursu pozostaje tylko 12 wykonawców i „koncertowe eliminacje”. Finałowa batalia ruszy z impetem 5 czerwca 2014 r., gdzie rywalizować będą 4 zespoły.                                                                                                    
Więcej szczegółów w regulaminie   


                                                                                                                                                                                                                                    Soundgarden - ktoś ich nie zna?
Amerykańska grupa muzyczna, założona w roku 1984 w Seattle, przez wokalistę i gitarzystę Chrisa Cornella, gitarzystę prowadzącego Kima Thayila i basistę Hiro Yamamoto, należąca wraz z Nirvaną, Pearl Jam i Alice in Chains do tzw. "Wielkiej czwórki z Seattle". Zespół identyfikowany jest z nurtem grunge, czerpiący jednak inspirację z tradycji muzycznej zespołów garażowych lat sześćdziesiątych, szeroko pojętego rocka psychodelicznego, a także muzyki heavy metalowej spod znaku Black Sabbath. Pierwsze cztery płyty utrzymane są w stylu heavy metalu, na 2 ostatnich zespół pokazał łagodniejsze i bardziej melodyjne oblicze, kierując się w stronę bardziej alternatywnego brzmienia. Muzyka grupy opiera się na ciężkich riffach gitarowych Kima Thayila, wysokim śpiewie Chrisa Cornella i gęstej grze sekcji rytmicznej. Grupa była jednym z kilku zespołów grunge, która podpisała kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Soundgarden jest także pierwszym zespołem który podpisał kontrakt z wytwórnią A&M Records w 1988 roku. Zespół był jednym z największych popularyzatorów muzyki grunge na początku lat dziewięćdziesiątych. Zespół został sklasyfikowany na 14 miejscu, na liście 100 greatest hard rock artists[3].Ponadto, Soundgarden znalazł się na 2 miejscu w plebiscycie na "Najcięższy zespół w historii" magazynu "Revolver". Grupa swój największy sukces odnotowała w roku 1994, wraz z ukazaniem się czwartego studyjnego albumu, zatytułowanego "Superunknown". Zadebiutował on na pierwszej pozycji listy Billboard, oraz przyniósł grupie dwie statuetki nagrody Grammy za single "Spoonman" oraz "Black Hole Sun". W roku 1997, czyli w rok po ukazaniu się albumu "Down on the Upside" zespół rozpadł się z powodu wewnętrznych sporów dotyczących dalszego kierunku muzycznego grupy. Grupa reaktywowała się 1 stycznia 2010 roku, zaś 16 kwietnia zagrała pierwszy swój koncert po reaktywacji, w klubie "Showbox" w Seattle. 28 września zostanie wydany kompilacyjny box "Telephantasm", podsumowujący 13-letnią działalność kapeli. Zespół jak do tej pory sprzedał ponad 12 milionów płyt w Stanach Zjednoczonych, oraz ponad 20 milionów na całym świecie. 

Jeden z lepiej rozpoznawalnych utworów Soundgarden

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...