Otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń III” - 23 kwietnia

dodano: 2014-04-17 12:00 | aktualizacja: 2014-04-17 13:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa Biblioteka w Bochni

wielu_marzen_2013_160px Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń III” - 23 kwietnia 2014 r. o godz. 10:00 w sali klubu Biblioteki. Wystawa „Dom Wielu Marzeń III” to kolejna prezentacja dorobku twórczego podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni eksponowana w bocheńskiej książnicy, prac powstałych podczas zajęć terapeutycznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Arteterapia to forma terapii przez sztukę z powodzeniem stosowana w wielu placówkach. Dzięki prowadzonym w ramach terapii zajęciom, osoby niepełnosprawne mogą realizować się w rozmaitych formach artystycznego wyrazu. Tworząc obrazy i obiekty dzielą się z odbiorcami znaczeniami i własnym postrzeganiem świata. Dzięki temu mogą lepiej zrozumieć siebie oraz naturę swoich problemów i trudności. Ta forma terapii jest szczególnie ważna dla osób, które mają trudności z wyrażeniem swoich myśli i uczuć drogą werbalną.W pracy terapeutycznej w pracowniach bocheńskiego DPS i ŚDS stosuje się różnorodne techniki: malarstwo olejne, pastel, akwarelę, haft, wycinankę.... Wystawa „Dom Wielu Marzeń III” przekrojowo obrazuje twórczość na różnym poziomie indywidualnych możliwości i prezentuje różnorodność form. Tematem prac są najczęściej pejzaże, kwiaty, sceny rodzajowe, wizerunki świętych. W tym roku w związku z kanonizacją Ojca Św. Jana Pawła II temat ten został chętnie podjęty w pracach podopiecznych DPS i ŚDP.

Otwarcie wystawy uświetni występ podopiecznych DPS i ŚDP. Prace można oglądać do 10 czerwca 2014 r. w Sali klubu Biblioteki. Zapraszamy
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...