Ojciec Dyrektor jednak płaci

dodano: 2003-09-04 23:41 | aktualizacja: 2003-09-05 00:15
autor: o.Jerzy | źródło: zawsze nieoficjalne

TV Trwam Ostatnio brakowało na rynku dostaw zestawów TV Trwam, bo ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk nieco opóźnił się z należnościami dla producenta i głównego dostawcy - firmy Datcom z Żywca. Zaliczka ze strony o.Rydzyka została wpłacona i tym samym dostawa 25 tysięcy zestawów powinna trafić do odbiorców do końca roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niekodowana, cyfrowa Telewizja Trwam, nadająca z Astry, zawojowała całkiem polski rynek, napędzając przy tym rynek do przejścia posiadaczy analogów do TV cyfrowej i to najczęściej tej niekodowanej (FTA). I tu chwała o.Rydzykowi, za mimowolne napędzenie rynku w Polsce.

Według nieoficjalnych danych TV Trwam dotąd sprzedała (w nawiasie: darowała przecież!) blisko 30 tysięcy zestawów FTA dla TV Trwam, w skład którego zwykle wchodził odbiornik Datcom, konwerter Alps (lub Golden Interstar) oraz antena 70cm firmy Corab. Pełny opis zestawu TV Trwam zamieścił Magazyn Techniki Satelitarnej SAT KURIER w wydaniu 4/2003.

Opóźnienia w płatnościach za produkcję zestawów Datcoma ze strony o. Dyrektora prawdopodobnie spowodowane były przesunięciami finansowymi, a mianowicie zakupem 2 wozów transmisyjnych dla TV Trwam. Z początkiem września Rydzyk zaliczkował kolejną dostawę z firmy Datcom, co oznacza, że na rynek do końca roku ma trafić blisko 25 tysięcy zestawów firmowych TV Trwam.

Obniżenie cen tunerów i zestawów FTA spowodował nagły pęd do zakupu i to niekoniecznie akurat u o. Rydzyka. Polski rynek w praktyce podzielił się na kilka części:
- część dla zestawów o.Rydzyka,
- część dla hipermarketów, które mogły w miesiącach letnich sprzedać kwartalnie nawet 15 tysięcy zestawów cyfrowych,
- pozostała część sprzedaży, to cyfrowe zestawy sprzedane przez firmy TV-SAT i sklepy RTV - tu sprzedaż też była niezła, od 10-15 tysięcy za ostatni kwartał (rekordowy był podobno lipiec).

Na zakończenie pozostają platformy:

Cyfra+ w wakacje sprzedawała się bez zmian - standardowo, aż do wejścia nowych promocji (teraz jest wielki ruch!). Nowe promocje są obiecujące, więc jest szansa, że Cyfra+ przyciągnie wielu nowych klientów. Istotne jest to, że decydenci Cyfry+ starają się słuchać znawców rynku i realizować swoje najlepsze pomysły z dużą determinacją.

Cyfrowy Polsat, poza zmianą nazwy przez wakacje nie zrobił kompletnie nic!! To chyba wielka klęska tej platformy i nie widać nadziei na zmiany z sensem...nawet nie chcą już nic słuchać, co najwyżej się wielce obrażą, jeśli się zwróci im uwagę, że nie mają pojęcia o tworzeniu platformy cyfrowej! Promocji i pomysłów brak - czas na zmiany!

Zapowiadany jest kolejny skok cen odbiorników cyfrowych FTA w dół, nawet o 80-100zł! Jeśli się to stanie, to zestawy o.Rydzyka mogą nie znaleźć nabywców-darczyńców, ale pęd Polaków do cyfrówki i tak pozostanie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...