Cykl imprez pn. „Bochnia dla Jana Pawła II”

dodano: 2014-04-25 12:45 | aktualizacja: 2014-04-25 23:31
autor: Anna Kawalec | źródło: inf.wł.

Jan Paweł II papież Przypominamy, że w dniach poprzedzających kanonizację Jana Pawła II, instytucje bocheńskie zorganizowały cykl imprez poświęconych temu wybitnemu Polakowi. Wspólnym hasłem jest „Bochnia dla Jana Pawła II”. Imprezy te odbywają się pod patronatem burmistrza Miasta Bochnia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cykl imprez pn. „Bochnia dla Jana Pawła II” rozpoczął koncert w Szkole Muzycznej w środę 23 kwietnia, w wykonaniu uczniów: solistów, zespołów i orkiestry.

Na kolejną, najbliższą imprezę poświęconą temu Wielkiemu Polakowi zaprasza Biblioteka w piątek 25 kwietnia o godz. 17.00. Będzie to wieczór poezji Karola Wojtyły w interpretacji uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz recital fortepianowy Jakuba Kuszlika. Spotkanie odbędzie się w sali klubu, wstęp wolny.

Natomiast w niedzielę 27 kwietnia o godz. 16.00 bocheńskie Muzeum zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Opalińskim, rzeźbiarzem ludowym, twórcą Frasobliwych i Ukrzyżowanych, świętych Pańskich na niebie i na ziemi, ludzi ziemskiej egzystencji i człowieczego losu, Krakusów i papieży. O roli rzeźby w relacjach między ludźmi, o poszukiwaniu znaków obecności Boga, mówić będzie wybitny rzeźbiarz tworzący w Paryżu Józef Pyrz. Spotkaniu towarzyszyć będą dźwięki Kapeli Siedleckiej.

Ponadto w Kinie Regis od 24 kwietnia do 4 maja będzie wyświetlana bajka pt. „Karol, który został świętym”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na poszczególne imprezy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...